Coraz więcej szczegółów o nowej Skodzie Octavii

Oficjalna premiera Skody Octavii będzie miała miejsce 11 listopada. Na krótko przed prezentacją pojawia się coraz więcej detali.

Publikacja: 06.11.2019 10:45

Coraz więcej szczegółów o nowej Skodzie Octavii

Foto: moto.rp.pl

Z przodu znikną dwie pary świateł, reflektory otrzymają kwadratowy kształt z diodowymi światłami do jazdy dziennej, chromowany grill będzie nieco niżej osadzony i zdecydowanie większy. Jak we wszystkich nowych Skodach z tyłu zamiast logo pojawi się napis .Nowa Octavia będzie dłuższa – w przypadku wersji kombi 4,70 metra zamiast 4,67 metra. Objętość bagażnika urośnie o 20 litrów (kombi jest od 630 litrów, sedan 610 litrów).

""

Tak wygląda nowa Octavia.

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

W odróżnieniu do innych modeli Skody pod maską Octavii pojawią się również silniki wysokoprężne o pojemności 1,5-litra i 2,0-litra (zakres mocy od 95 do 200 KM). Jednostka benzynowa znajdzie się w modelu RS – będzie to czterocylindrowy, 2,0 litrowy silnik o mocy 250 KM. Poza topową wersją pojawią się także warianty trzycylindrowe o pojemności 1,0 litra oraz silniki TSI o pojemności 1,5 i 2,0 litra o mocy od 130 do 200 KM. Wszystkie silniki benzynowe będą wyposażone w filtry cząstek stałych. Aby w silnikach obniżyć CO2, jednostki napędowe zostały wyposażone w 48-woltowy układ elektryczny. Przypuszczalnie w przyszłości pojawi się również Octavia plug-in z technologią zaczerpniętą z nowej Skody Superb. Ponadto Skoda rozszerzy swoją ofertę silników na gaz ziemny. Nowa Octavia napędzana będzie 1,5-litrowym silnikiem TGI o większej mocy (130 zamiast 110 KM) i zwiększonym do 500 km zasięgu na gazie ziemnym.

""

Octavia w wersji kombi w pełnym kamuflażu.

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Skoda produkuje baterie do hybryd grupy Volkswagena

Octavia pojawi się w wersji sedan, kombi oraz Scout i RS. Premiera będzie miała miejsce 11 listopada w Pradze. W sprzedaży auto powinno się pojawić pod koniec 2019 roku.

""

moto.rp.pl

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności