Niemiecki koncern samochodowy i amerykański gigant lotniczy chcą wprowadzić na rynek latający automobil elektryczny. Ma służyć do przemieszczanie się w wielkich miastach.

O wspólnym niemiecko-amerykańskim projekcie poinformowało biuro prasowe koncernu Porsche. Nowy, „latający aparat klasy premium” będzie autem pionowego startu i lądowania. Jako napęd maszyna wykorzystywać ma silnik elektryczny. Zdaniem pomysłodawców zaletą nowego środka transportu będą niższe koszty eksploatacji. Jednak żadnych szczegółowych informacji o projekcie firmy nie ujawniają.

fot. Boeing

Porsche i Boeing planują utworzenie międzynarodowej grupy ekspertów i projektantów, która zajmie się badaniami różnych aspektów transportu w megamiastach. Grupa przeanalizuje też sposoby organizacji ruchu powietrznego w przestrzeni miejskiej. Koncern Porsche przeprowadził już badanie, które pokazało, że już w okolicach 2025 r. będziemy obserwować gwałtowny wzrost rynku miejskiego transportu powietrznego. Obecnie prace nad latającymi pojazdami bez kierowcy, wykorzystywanych do przewozów pasażerskich i towarowych prowadzi kilka koncernów, m.in. Audi, Daimler, Geely, Uber czy Airbus.

CZYTAJ TAKŻE: Porsche chce zaprojektować latający samochód