Te zdjęcia zostały wykonane w ramach wewnętrznych testów, podczas których nowy model jest porównywany z innymi konkurencyjnymi pojazdami. W tle widać Volvo XC40, ale także Audi Q3 i BMW X2. Na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku Alfa zaprezentowała koncepcyjną wersję Tonale. W porównaniu z nim samochodu seryjny prezentuje się nieco inaczej. Zmieniły się światła, przedni zderzak został zmodyfikowany, a maska nieco bardziej zaokrąglona. Również z tyłu wąskie światła LED musiały ustąpić miejsca nieco większym.

""

Alfa Romeo Tonale.

moto.rp.pl

Technicznie Alfa Romeo Tonale bazuje na Jeepie Compass. Model będzie dostępny m.in. w wersji hybrydowej plug-in, który będzie osiągał moc 240 KM. Silnik elektryczny będzie napędzał tylną oś, a 1,3-litrowa jednostka benzynowa przednią. Dzięki temu przednia i tylna oś może mieć niezależnie dostarczany moment napędowy. Przez takie rozwiązanie napęd na cztery koła powinien być bardziej skuteczny od mechanicznego układu z wałem napędowym. Elektryczny zasięg ma wynieść około 50 kilometrów.

""

moto.rp.pl

W 2020 roku Alfa Romeo doczeka się drugiego SUV-a. Tonale na pewno będzie się podobać, ale sam wygląd nie jest kluczem do sukcesu. Włosi przekonują się o tym aktualnie w bardzo bolesny sposób. Modele Alfy sprzedają się bardzo słabo. Poza tym Tonale pojawia się na rynku praktycznie jako ostatnia. Tym bardziej będzie jej trudno czymś ciekawym klientów zaskoczyć. Cała silna konkurencja już jest na rynku.

ZOBACZ TAKŻE: Premiery 2019 | Alfa Romeo: Dwie ważne nowości

""

Model seryjny Alfy u góry, na dole (czerwony) koncepcyjny.

moto.rp.pl