Wszystko co wiemy o nowej Skodzie Octavii

Premiera nowej Skody Octavii odbędzie się 11 listopada w Pradze. Sprawdzamy, co już wiemy o nowej generacji czeskiego bestsellera.

Publikacja: 17.09.2019 20:50

Wszystko co wiemy o nowej Skodzie Octavii

Foto: moto.rp.pl

Sukces sprzedaży Skody Octavii jest niezaprzeczalny. To model, który jest filarem czeskiej marki. Można przypuszczać, że to się nie zmienić także w przypadku następnej generacji. Co ważne, Octavia podobnie jak nowa, ósma generacja Volkswagena Golfa, zbudowana będzie na najnowszej platformie MQB. Wymiary auta pozostaną praktycznie identyczne, choć nieznacznie zwiększy się rozstaw osi, co będzie miało pozytywny wpływ na wymiary wnętrza. Można się spodziewać, że z tyłu będzie jeszcze więcej miejsca.

""

moto.rp.pl

Pewne jest, że znikną podwójne dzielone klosze przednich świateł. Pojawi się także szersza osłona chłodnicy. Do środka zawitają digitalowe zegary i wielofunkcyjny ekran o przekątnej do dziesięciu cali. Pod ekranem znajdzie się mały pasek przycisków dla najważniejszych funkcji operacyjnych.

""

moto.rp.pl

Jednostki napędowe i skrzynie biegów Octavia będzie dzielić z Golfem 8. Silniki wysokoprężne i benzynowe będą mieć moc od 110 do 250 KM. Do wyboru będzie napęd przedni lub na cztery koła, sześciobiegowa manualna skrzynia biegów lub siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa automatyczna. Pojawi się również miękka hybryda z 48-woltowym układem elektrycznym i bardziej zaawansowana ekologicznie hybryda typu plug-in. Ten model technicznie w dużej mierze będzie identyczny z zaprezentowaną już Skodą Superb. Auto napędzane będzie 1,5 litrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem o mocy 150 KM i wsółpracującym z nim silnikiem elektrycznym o mocy 75 kW.

""

moto.rp.pl

Skoda Octavia zostanie zaprezentowana 11 listopada w Pradze. Wprowadzenie na rynek nastąpi na przełomie roku 2019/2020. Prawdopodobnie jako pierwsze dostępne będzie kombi, a do pierwszego kwartału 2020 roku do oferty trafi sedan, jak i uterenowiony model Scout.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny | Skoda Kamiq: Najtańszy SUV w gamie

Parking
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Parking
Opel Roks-e: Tylko do miasta
Parking
Nowa Kia Sportage zaprojektowana specjalnie dla Europy
Parking
Lexus RX 450h: Suma dobrych cech
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Parking
Chińska droga do taniej elektromobilności