Aktualizacja: 29.09.2023 23:23 Publikacja: 10.09.2019 22:46
Foto: moto.rp.pl
Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Czas szybko płynie. Pierwsza generacja X1 zadebiutowała w połowie 2009 roku i z miejsca stała się bestsellerem w Europie. Kompaktowe SUV-y stały się nową definicją auta rodzinnego, wielowymiarowego i przede wszystkim funkcjonalnego. Teraz przyszedł moment na umieszczenie poprzeczki znacznie wyżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Oto wcielenie numer 3.
To luksus zdefiniowany na nowo. Produkt z najwyższej półki dla najbardziej wymagających. Taki, obok którego nie musimy przechodzić ponownie, by wywarł na nas piorunujące wrażenie. To wysoki format elegancji, pozycji społecznej i klasy. Co ważne, już w grudniu wjedzie do polskich salonów.
Miejski samochód przyszłości będzie elektryczny i mały. Przynajmniej tak twierdzi Opel i wprowadza za kilka miesięcy nowy model o nazwie Roks-e.
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Kia Europe zaprezentowała dziś pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a Kii zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.
RX to największy SUV w gamie Lexusa. Obecnie w sprzedaży jest czwarta generacja tego modelu. Sprawdzamy, co wyróżnia japońskiego SUV-a.
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Spółka ElectroMobility Poland wygrała przetarg i zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha pod budowę fabryki aut elektrycznych. To ważny krok w kierunku urzeczywistnienia planów powstania polskiego auta elektrycznego.
– Potrzebuję nowych wyzwań, a ta branża mi je zapewnia. Odnalazłam się w niej – mówi Joanna Podkowa, kierowniczka kategorii zakupów bezpośrednich w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Joannie.
– Pomyślałem, że fajnie byłoby wrócić do Polski i oddać swoją duszę polskiemu projektowi – mówi Paweł Sojka, kierownik ds. jakości w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Pawłowi.
- Oxford przyciąga ambitne osoby, tym się wyróżnia. Zbudowałam tam mocne kontakty – mówi Małgorzata Wojtala, ekspertka ds. baterii wysokiego napięcia w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Małgorzacie.
– Pojawiają się pytania, dlaczego mielibyśmy iść w elektromobilność. To tak, jakby pytać 10 lat temu, czy warto iść w IT – mówi Piotr Dominik, kierownikw ds. strategii marki w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Piotrowi.
Niemiecka firma Lühmann, dostawca paliw syntetycznych, kwestionuje decyzję UE dotyczącą wprowadzenia wyłącznie bezemisyjnych pojazdów od 2035 roku. To pierwszy przypadek, kiedy prywatne przedsiębiorstwo zdecydowało się zakwestionować decyzję komisji Europejskiej dotyczącą wycofania ze sprzedaży nowych aut z silnikami spalinowymi.
To SUV, ale mimo że ma napęd na cztery koła, nie pojedziesz nim nigdy w teren. Za to wygrasz każdy sprint spod świateł, zabierzesz sześć osób i pograsz w grę podczas ładowania baterii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu przekonywał, że Ukraina powinna zostać członkiem NATO co zagwarantuje, jak mówił, trwały pokój w Europie.
Porty w Polsce i adriatyckie ścigają się o obsługę zleceniodawców z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Na obu akwenach trwają duże inwestycje, a wygranymi są spedytorzy oraz ich klienci.
Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o jesiennym poborze 130 tysięcy osób do służby wojskowej.
Z powodu zachodnich sankcji: Rosja musi realizować 25 procent swojego światowego handlu w chińskim juanie – wynika z najnowszego raportu.
W związku z morderstwem Tupaca Shakura policja w Las Vegas aresztowała mężczyznę - podała agencja AP. Słynny raper został zastrzelony we wrześniu 1996 roku.
Międzynarodowa organizacja prawników CCBE wezwała do przestrzegania reguł praworządności w Polsce i wsparła niezależność samorządów adwokatów i radców prawnych.
Papiery firmy z Będzina ponownie zyskały duże zainteresowanie prywatnych inwestorów. Na kończącej miesiąc sesji 29 września, firma zyskiwała blisko 29 proc. Spółka podała także, że zmienia sposób zakupu surowca dla siebie i spółek zależnych. Atrakcyjność akcji mogła podbić jednak informacja o planie nowej inwestycji.
Wejście do centrum handlowego Batory, ul. 10 lutego w samym centrum Gdyni. Trzy osoby uwijają się, rozdając ulotki kandydata paktu senackiego Sławomira Rybickiego, do tego w pakiecie zaproszenie na Marsz Miliona Serc.
Posiadając więcej niż jeden rachunek PPK, można w dowolnym czasie, samodzielnie i bez żadnych opłat, przenieść swoje środki zgromadzone na jednym rachunku PPK na inny rachunek PPK.
Politechnika Bydgoska chwali się w swoich mediach społecznościowych nowym doktorem. Tytuł naukowy został przyznany Piotrowi Licznerskiemu, który był najstarszym doktorantem studiującym na tej uczelni.
Europa prowadzi z drużyną USA 6,5:1,5 po pierwszym dniu meczu o Puchar Rydera. Emocje i upał były wielkie, ale mimo ogromnego napięcia angielski kapitan Luke Donald na razie się nie myli.
Trzeci co do wielkości koncern energetyczny, Tauron szacuje, że rozporządzenie MKiŚ dot. sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń, które obniża ustawowo ceny energii o ok. 12 proc. obniży wynik EBITDA grupy w II półroczu 2023 roku o 536 mln zł.
Bernard Arnault – biznesmen oraz prezes koncernu LVMH ma kłopoty. Francuska prokuratura bada jego powiązania finansowe z rosyjskim oligarchą.
Wydałem polecenie, aby w związku z wydaniem listu gończego został upubliczniony wizerunek podejrzanego o spowodowanie wypadku na autostradzie A1, w wyniku którego zginęła trzyosobowa rodzina - przekazał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Prokuratura opublikowała wizerunek oraz imię i nazwisko poszukiwanego.
Rządowe laptopy dopiero dla nauczycieli uczących w starszych klasach szkoły podstawowej – są szczegółowe przepisy dotyczące przyznawania bonów.
32-letni kierowca bmw, który miał być sprawcą tragicznego wypadku na A1 jest ścigany listem gończym w Europie, sąd wydał nakaz jego aresztowania. Został wpisany do bazy SIRENE - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Naukowcy zajmujący się badaniem rytmu okołodobowego od lat mówią o tym, że rezygnacja z sezonowych zmian czasu byłaby dobrym rozwiązaniem. Z wielu badań wynika, że zmiany czasu mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie. Okazuje się również, że kobiety są bardziej narażone na ich negatywne konsekwencje.
To będzie gorący kampanijny superweekend, w trakcie którego konwencje i spotkania organizują wszystkie kluczowe partie. - Marsz planowany na 1 października musi się Platformie udać. Inne pytanie jednak brzmi, jakie będą konsekwencje potencjalnego sukcesu - mówił Michał Kolanko w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.
28 września obchodzony był Światowy Dzień Walki z Wścieklizną, czyli jednej z najpoważniejszych i śmiertelnej choroby zakaźnej, co do której dalej nie wynaleziono skutecznego leku. W Polsce od wielu lat nie doszło do zakażenia u człowieka, natomiast rośnie zachorowalność wśród zwierząt. Jakie obowiązki ciążą w tym zakresie na ich właścicielach?
Wśród konsumentów rośnie popularność win z polskich owoców. Jednak mocniejsze trunki wciąż wygrywają walkę o podniebienie polskich smakoszy.
Wstrzymane loty zagraniczne, setki pasażerów wysłanych do hoteli. To skutek nagłej decyzji Kremla zakazującej liniom lotniczym korzystania z samolotów Państwowego Leasingu Transportu (GTLK) w rejsach zagranicznych. Maszyny są zagrożone aresztowaniem.
Ile wysiłku trzeba wkładać, by osiągać najlepsze efekty w pracy? Badacze z Harvard Business School przyjrzeli się kwestii wydajności pracowników. Ich wnioski są zaskakujące.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas