Infiniti QX60 jest w USA jednym z popularniejszych modeli segmentu „premium large SUV” (ponad 44 000 sprzedanych egzemplarzy w 2017 roku, szóste miejsce w segmencie). Produkowany w amerykańskiej fabryce Nissana w Tennessee nosił początkowo nazwę JX, która została zmieniona w 2013 roku na QX60. Auto bazuje na przedłużonej platformie Nissana Murano.

""

We wnętrzu Infiniti QX60 mieści siedem osób.

moto.rp.pl

Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP – „Infiniti QX60 powinien zainteresować osoby, które szczególnie cenią wygodę i funkcjonalność. Jest wręcz stworzony do dalekich podróży, tak rodzinnych, jak i biznesowych, czy towarzyskich. Wielkość i funkcjonalność QX60 moglibyśmy określić mianem „amerykańskich”, ale z rozmów z miłośnikami Infiniti w Polsce, wywnioskowaliśmy, że także w naszym kraju jest szerokie grono osób, którym bliski jest wyższy poziom komfortu i z przyjemnością zasiądą do tego samochodu. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić QX60 na polski rynek„.

ZOBACZ TAKŻE: Infiniti Q60S: Wyższa szkoła Gran Turismo

Pięciometrowy SUV napędzany jest benzynowym, 3,5 litrowym silnikiem V6 o mocy 265 KM, który współpracuje z bezstopniową skrzynią CVT. W Polsce Infiniti QX60 będzie oferowany tylko w wersji z inteligentnym napędem na cztery koła. Ceny jeszcze nie są znane.