Aktualizacja: 27.09.2023 00:33 Publikacja: 09.10.2018 16:04
Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Czas szybko płynie. Pierwsza generacja X1 zadebiutowała w połowie 2009 roku i z miejsca stała się bestsellerem w Europie. Kompaktowe SUV-y stały się nową definicją auta rodzinnego, wielowymiarowego i przede wszystkim funkcjonalnego. Teraz przyszedł moment na umieszczenie poprzeczki znacznie wyżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Oto wcielenie numer 3.
To luksus zdefiniowany na nowo. Produkt z najwyższej półki dla najbardziej wymagających. Taki, obok którego nie musimy przechodzić ponownie, by wywarł na nas piorunujące wrażenie. To wysoki format elegancji, pozycji społecznej i klasy. Co ważne, już w grudniu wjedzie do polskich salonów.
Miejski samochód przyszłości będzie elektryczny i mały. Przynajmniej tak twierdzi Opel i wprowadza za kilka miesięcy nowy model o nazwie Roks-e.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Kia Europe zaprezentowała dziś pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a Kii zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.
RX to największy SUV w gamie Lexusa. Obecnie w sprzedaży jest czwarta generacja tego modelu. Sprawdzamy, co wyróżnia japońskiego SUV-a.
Na horyzoncie pojawiła się groźba wojny handlowej pomiędzy Brukselą a Pekinem. Unijni decydenci zorientowali się bowiem, że Chińczycy mogą zadać potężne ciosy europejskim koncernom motoryzacyjnym w czasie zielonej transformacji.
Prezydent Władimir Putin wydał rozkaz przesiadania się już ponad miesiąc temu, ale biurokracja stawia zaciekły opór
Związek zawodowy United Auto Workers rozszerzył strajk o 38 ośrodków dystrybucji części dla General Motors i Chryslera (Stellantisa), zatrudniające 5600 ludzi. Strajk stanie się szybko ogólnokrajowy. UAW utrzymał wobec Forda akcję tylko w jednej fabryce, bo są postępy w negocjacjach z pracodawcą.
Francja dostosowuje finansowanie samochodów elektrycznych. W przyszłości wspierany będzie jedynie zakup modeli rzeczywiście przyjaznych środowisku. Dotyczy to przede wszystkim importu samochodów elektrycznych z Chin.
Olaf Scholz, kanclerz Niemiec chce żeby po niemieckich drogach jeździło 15 milionów elektrycznych samochodów w 2030 roku. Nowy przepis ma pomóc w osiągnięciu tego celu i jeszcze bardziej ułatwić podróżowanie autem elektrycznym.
Volkswagen ID.X Performance Concept zachwyca mocą i… ogromnym spojlerem. Czy trafi do produkcji seryjnej? Szanse nie są niestety zbyt wielkie.
Izera chce zdobyć rynek, na którym globalni producenci od lat inwestują w rozwijanie e-aut dziesiątki miliardów euro.
Polska od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera na rynku ciężarowego transportu drogowego. Okazuje się jednak, że ta pozycja może zostać zachwiana przez elektromobilność.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Przedstawiciel Białego Domu wyraził nadzieję, że dostarczenie Ukraińcom czołgów abrams wzmocni potencjał ofensywny ukraińskiej armii.
Platforma Obywatelska zapowiada podwojenie kwoty wolnej od podatku dochodowego. W praktyce oznaczałoby to sporą obniżkę opodatkowania pracy. Wśród ekonomistów pomysł ma więcej zwolenników niż krytyków, ale wielu popiera go tylko warunkowo.
Rosyjskie reprezentacje juniorskie zostaną ponownie dopuszczone do rozgrywek już w trakcie tego sezonu - zdecydowała UEFA.
Populistyczna Alternatywa dla Niemiec jest w dużej mierze partią protestu i to od niemieckiej elity politycznej zależą jej dalsze losy.
Po tym, jak w kanadyjskim parlamencie uhonorowano ukraińskiego weterana niemieckiej dywizji SS-Galizien spiker Izby Gmin Kanady Anthony Rota podał się do dymisji. Rezygnacji polityka domagali się członkowie opozycji i rządu.
Już 5 i 6 października w MCK w Katowicach odbędzie się PRECOP 28. Uczestnicy konferencji postawią kolejny istotny krok w dialogu na temat zmian klimatu i działań na rzecz powstrzymania globalnego ocieplenia.
Od lat w technologiach związanych z bateriami nie było takiego ruchu jak obecnie. Rozwój elektromobilności nadał im niespotykanego wcześniej impetu.
Celem Coca-Cola HBC jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 r., dlatego firma wpisała zrównoważony rozwój w swoją strategię biznesową i nieustannie podejmuje aktywności oraz inwestycje zbliżające ją do jego realizacji. O konkretnych działaniach firmy w tym zakresie opowiada „Rzeczpospolitej” Ruža Tomić Fontana, dyrektorka generalna Coca-Cola HBC Polska i kraje bałtyckie.
Do niemieckich sądów trafiły już setki pozwów przeciwko firmom AstraZeneca i Pfizer-BioNTech, a ciągle pojawiają się nowe. Chodzi o skutki uboczne szczepionki przeciwko COVID-19. Pacjenci twierdzą, że firma nie dochowała należytej staranności, informując o możliwych komplikacjach wynikających z zaszczepienia ich preparatem.
Antywirusowy lek stosowany w terapii osób, u których przebieg COVID-19 był łagodny lub umiarkowany, może wywoływać mutacje koronawirusa SARS-CoV-2 i przyspieszać pojawianie się nowych wariantów - twierdzą naukowcy.
Najlepsze ubezpieczenia domu zarówno w wariancie all risk, jak i ryzyk nazwanych oferuje Generali – uzyskują odpowiednio 45,72 pkt oraz 39,41 pkt.
Fiskus nie kwestionuje podatkowych korzyści firm, które z powodu wojny na Ukrainie lub pandemii musiały zaniechać inwestycji. Mogą rozliczyć koszty podatkowe i nie muszą oddawać VAT.
Wojciech Fangor, Tadeusz Kantor, Józef Hałas czy Jerzy Nowosielski - oto nazwiska twórców, których dzieła można podziwiać Podczas Contemporary Art Week w DESA Unicum.
Naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu SWPS przyjrzeli się sytuacji mężczyzn, którzy żyją samotnie. Wyniki ich pracy opublikowano w czasopiśmie “Sex Roles". Czy dzisiejsza samotność ma męską twarz ? Jak wpływa na nią coraz silniejsza pozycja kobiet na rynku pracy?
Nominację na stanowisko dyrektora na 5-letnią kadencje wręczył jej dziś w Pałacu na Wyspie w Muzeum Łazienki Królewskie minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński.
Prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz w rozmowie z Marcinem Piaseckim mówi o energii z OZE i bezpieczeństwie energetycznym kolei.
Wspieram Sukces Kobiet - tak nazywa się nowy projekt, którego celem jest zachęcenie kobiet do głosowania w najbliższych wyborach. Jego założenia ogłoszono we wtorek w Warszawie.
Ten sam sąd, który wydał wadliwy wyrok, może orzekać o odszkodowaniu dla poszkodowanego – uznał Trybunał Konstytucyjny.
„Chłopi” ze studia animacji BreakThru Films będą polskim kandydatem do Oscara. Jednak widzom w Polsce z trudem przyjdzie ocenić, czy ta produkcja rzeczywiście posiada jakiekolwiek artystyczne walory. Na pierwszy plan wysuwa się bowiem bieżący kontekst polityczny.
Pod koniec ubiegłego tygodnia, już po uzyskaniu decyzji środowiskowej na budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce w technologii amerykańskiej na Pomorzu, spekulowano, że już w następnym tygodniu dojdzie do podpisania umowy na projektowanie elektrowni jądrowej. Ta może zostać podpisana już w środę.
Największy polski kolejowy przewoźnik pasażerski przechodzi na energię ze źródeł odnawialnych od PGE Energetyka Kolejowa. Spółka gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo dostaw.
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś skierował list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym poinformował głowę państwa o niedopełnieniu ustawowych obowiązków przez Marszałek Sejmu. Chodzi o paraliż Kolegium NIK.
Trwa nabór wniosków do konkursu „Endeavour” organizowanego przez Polską Agencję Kosmiczną. Inicjatywa otwiera przed polskimi uczniami szansę na udział w tygodniowym szkoleniu w renomowanym Centrum Kosmicznym i Rakietowym w Stanach Zjednoczonych – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Dolar amerykański we wtorek znów zyskuje na wartości wobec euro i złotego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas