Aktualizacja: 28.09.2023 23:02 Publikacja: 05.08.2018 22:10
Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Czas szybko płynie. Pierwsza generacja X1 zadebiutowała w połowie 2009 roku i z miejsca stała się bestsellerem w Europie. Kompaktowe SUV-y stały się nową definicją auta rodzinnego, wielowymiarowego i przede wszystkim funkcjonalnego. Teraz przyszedł moment na umieszczenie poprzeczki znacznie wyżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Oto wcielenie numer 3.
To luksus zdefiniowany na nowo. Produkt z najwyższej półki dla najbardziej wymagających. Taki, obok którego nie musimy przechodzić ponownie, by wywarł na nas piorunujące wrażenie. To wysoki format elegancji, pozycji społecznej i klasy. Co ważne, już w grudniu wjedzie do polskich salonów.
Miejski samochód przyszłości będzie elektryczny i mały. Przynajmniej tak twierdzi Opel i wprowadza za kilka miesięcy nowy model o nazwie Roks-e.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Kia Europe zaprezentowała dziś pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a Kii zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.
RX to największy SUV w gamie Lexusa. Obecnie w sprzedaży jest czwarta generacja tego modelu. Sprawdzamy, co wyróżnia japońskiego SUV-a.
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Spółka ElectroMobility Poland wygrała przetarg i zostanie właścicielem działki o powierzchni 117 ha pod budowę fabryki aut elektrycznych. To ważny krok w kierunku urzeczywistnienia planów powstania polskiego auta elektrycznego.
– Potrzebuję nowych wyzwań, a ta branża mi je zapewnia. Odnalazłam się w niej – mówi Joanna Podkowa, kierowniczka kategorii zakupów bezpośrednich w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Joannie.
– Pomyślałem, że fajnie byłoby wrócić do Polski i oddać swoją duszę polskiemu projektowi – mówi Paweł Sojka, kierownik ds. jakości w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Pawłowi.
- Oxford przyciąga ambitne osoby, tym się wyróżnia. Zbudowałam tam mocne kontakty – mówi Małgorzata Wojtala, ekspertka ds. baterii wysokiego napięcia w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Małgorzacie.
– Pojawiają się pytania, dlaczego mielibyśmy iść w elektromobilność. To tak, jakby pytać 10 lat temu, czy warto iść w IT – mówi Piotr Dominik, kierownikiem ds. strategii marki w ElectroMobility Poland. Zobacz odcinek programu „Ludzie Izery” poświęcony Piotrowi.
Niemiecka firma Lühmann, dostawca paliw syntetycznych, kwestionuje decyzję UE dotyczącą wprowadzenia wyłącznie bezemisyjnych pojazdów od 2035 roku. To pierwszy przypadek, kiedy prywatne przedsiębiorstwo zdecydowało się zakwestionować decyzję komisji Europejskiej dotyczącą wycofania ze sprzedaży nowych aut z silnikami spalinowymi.
To SUV, ale mimo że ma napęd na cztery koła, nie pojedziesz nim nigdy w teren. Za to wygrasz każdy sprint spod świateł, zabierzesz sześć osób i pograsz w grę podczas ładowania baterii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Doradca szefa kancelarii Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak, wyraził przekonanie, że Ukraina będzie otrzymywać niezbędną pomoc do końca wojny.
85 lat temu szefowie czterech mocarstw – Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji – podpisali w Monachium jeden z najbardziej haniebnych dokumentów w historii świata, czyli układ międzynarodowy upoważniający III Rzeszę do aneksji części terytorium Czechosłowacji, zamieszkanej głównie przez ludność niemieckojęzyczną. Specjalny aneks uzupełniający to porozumienie miał gwarantować nienaruszalność nowych granic Czechosłowacji.
W sondażu IBRiS dla Onetu Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje przewagę nad Koalicją Obywatelską. Powyżej progu są wszystkie ugrupowania opozycyjne. Spada liczba niezdecydowanych wyborców.
Można powiedzieć, że alkohol jest naszym dziedzictwem kulturowym. Jest tak ważny, że... historia polskiej państwowości zaczyna się od niego.
Katarzyna Wielka wykorzystała Kozaków do ostatecznego rozprawienia się z upadającą Rzecząpospolitą. Gdy przestali jej być potrzebni, zlikwidowała resztki ich niezależności.
Lato na północnej półkuli dobiegło końca, media podsumowują liczbę m.in. upalnych dni i... leżaków wypożyczonych do opalania się. To ostatnie to znak naszych czasów, jednym ze współczesnych kanonów piękna (bez podziału na płcie) jest maksymalnie duża powierzchnia opalonego ciała, najlepiej całego. Jest to odwrócenie tendencji panującej przez tysiąclecia.
Koczownicze kultury azjatyckiego Wielkiego Stepu i rozwinięte cywilizacje zachodniej Europy od zawsze cechowało wzajemne niezrozumienie, przeradzające się we wrogość.
W XIII w. zjednoczone plemiona koczownicze pod dowództwem Czyngis-chana zmieniły układ sił w Azji. Imperium mongolskie zaczęło rozszerzać się na południe, zachód i wschód. W tym czasie Wyspy Japońskie znajdowały się już od 70 lat w pełnej izolacji i odosobnieniu. Mimo to ich mieszkańcy zdawali sobie sprawę, że wkrótce Mongołowie będą chcieli wchłonąć także ich świat.
W ciągu półrocza mediana transakcyjnych cen mieszkań wzrosła od 2 do 13 proc. To jeszcze nie koniec podwyżek.
Dużo się mówi o zastępowaniu istniejących budynków nowymi, ale przyszłość leży w modernizacji i rearanżacji istniejącej powierzchni – mówi Sylwia Piechnik, szefowa działu najmu nieruchomości biurowych w EPP.
Będzie przybywać osiedli z mieszkaniami wykończonymi do wejścia. Klienci chcą się wprowadzać na gotowe.
Prawie 60 proc. powierzchni biurowej w stolicy powstaje w strefie biurowej Zachodnie Centrum, w granicach Woli.
PiS jest odpowiedzialny za powstanie „polskiego szlaku”, którym przybywają migranci – mówi senator Bogdan Klich, były minister obrony, szef senackiej Komisji Spraw Zagranicznych.
Inwestorzy z rynku nieruchomości czekają, aż przynajmniej zakończy się cykl podwyżek stóp – powiedział w programie #RZECZoNIERUCHOMOSCIACH Piotr Trzciński, szef Savills Investment Management w Polsce.
W oparciu o nowe przepisy gminy będą mogły oczekiwać od deweloperów partycypacji w tworzeniu infrastruktury. Problemem jest jednak brak ograniczeń w tym zakresie.
Doświadczenie zdobyli na czołowych uczelniach, a także w największych firmach z branży motoryzacyjnej. Są specjalistami w swoich dziedzinach, mają dorobek i pozycję zawodową. Co ich łączy? Piotr, Joanna, Małgorzata, Paweł podjęli wyzwanie, współtworzą zespół pracujący nad projektem polskiej marki samochodów elektrycznych Izera. Co przekonało ich do udziału w tym przedsięwzięciu?
Otworzony został budynek Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli, pokazana została też skromna wystawa czasowa.
Z badania opublikowanego w Journal of Psychiatric Research wynika, że 23 proc. osób budzi się co najmniej raz w ciągu nocy. U ponad 35 proc. dzieje się to co najmniej trzy razy w tygodniu. O ile nie ma problemu z ponownym, szybkim zaśnięciem, nie mamy powodu do niepokoju – jest to całkowicie normalne. Przyczyny tego stanu rzeczy warto jednak poszukać, jeśli częste przebudzenia wpływają na jakość snu i ogólne samopoczucie.
Aż 29 proc. pracowników uważa, że przestrzeń zawodowa nie jest odpowiednim miejscem do okazywania emocji - tak wynika z badań przeprowadzonych przez platformę rekrutacyjną Totaljobs. Jak te odczucia mają się do społecznego przekonania, zgodnie którym to kobiety są bardziej skłonne do ulegania emocjom?
Lider Koalicji Obywatelskiej na spotkaniu z wyborcami w Elblągu powiedział, że przewaga PiS nad KO wynosi nieco ponad 2 pkt proc. - Mi to nie wystarcza i Wam pewnie też - skomentował wynik wewnętrznego sondażu Donald Tusk.
Produkowane na Zachodzie uzbrojenie nie sprawdza się na Ukrainie, ponieważ nie zostało zaprojektowane do prowadzenia konfliktu o takiej intensywności - powiedział "Wall Street Journal" analityk wojskowy.
Tajwański miliarder Pierre Chen wystawia na aukcji 25 tysięcy butelek wina ze swojej imponującej kolekcji. Niektóre z najrzadszych mają wartość nawet 190 tys. dolarów za sztukę.
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adwokat Przemysław Rosati, wydał oświadczenie w związku z publicznymi wypowiedziami Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało już wykaz obwodów głosowania dla obywateli polskich przebywających za granicą, którzy 15 października 2023 r. chcą wziąć udział w wyborach do Sejmu i do Senatu. Teraz dodano 8 nowych punktów głosowania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas