Aktualizacja: 21.09.2023 15:25 Publikacja: 01.08.2018 17:54
Foto: moto.rp.pl
Volkswagen jest najpopularniejszą marką w Europie. Potwierdzają to twarde dane sprzedażowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku Niemcy dostarczyli klientom na Starym Kontynencie ponad 680 tysięcy egzemplarzy. Obok modeli reprezentujących klasyczne segmenty (Golf, Passat, Touran), rekordy popularności biją SUV-y z różnych kategorii wagowych. Świetny debiut zaliczył Taigo, a niekwestionowanym liderem pozostaje T-Roc. Bardzo dobre wyniki notuje też Tiguan. Co łączy te auta? Nowoczesne technologie i obecna promocja z preferencyjnym leasingiem.
Tylko w pierwszym półroczu bieżącego roku sprzedano w Europie ponad 77 tysięcy egzemplarzy tego modelu (dane Yato Dynamics). Puma pozostaje SUV-em wysoko ocenianym nie tylko przez dziennikarzy, lecz również przez klientów. Doceniliśmy ją za walory jezdne, mocne silniki i praktyczną kabinę. Jak przedstawia się aktualna oferta?
Czas szybko płynie. Pierwsza generacja X1 zadebiutowała w połowie 2009 roku i z miejsca stała się bestsellerem w Europie. Kompaktowe SUV-y stały się nową definicją auta rodzinnego, wielowymiarowego i przede wszystkim funkcjonalnego. Teraz przyszedł moment na umieszczenie poprzeczki znacznie wyżej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Oto wcielenie numer 3.
To luksus zdefiniowany na nowo. Produkt z najwyższej półki dla najbardziej wymagających. Taki, obok którego nie musimy przechodzić ponownie, by wywarł na nas piorunujące wrażenie. To wysoki format elegancji, pozycji społecznej i klasy. Co ważne, już w grudniu wjedzie do polskich salonów.
Miejski samochód przyszłości będzie elektryczny i mały. Przynajmniej tak twierdzi Opel i wprowadza za kilka miesięcy nowy model o nazwie Roks-e.
Kia Europe zaprezentowała dziś pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage piątej generacji. Po raz pierwszy w historii najpopularniejszego SUV-a Kii zdecydowano się na opracowanie modelu zaprojektowanego wyłącznie dla klientów w Europie.
Jak zaspokoić potrzebę przemieszczania się ludzi i towarów, a jednocześnie ograniczyć negatywny wpływ transportu na środowisko i społeczeństwo?
Olaf Scholz, kanclerz Niemiec chce żeby po niemieckich drogach jeździło 15 milionów elektrycznych samochodów w 2030 roku. Nowy przepis ma pomóc w osiągnięciu tego celu i jeszcze bardziej ułatwić podróżowanie autem elektrycznym.
Volkswagen ID.X Performance Concept zachwyca mocą i… ogromnym spojlerem. Czy trafi do produkcji seryjnej? Szanse nie są niestety zbyt wielkie.
Izera chce zdobyć rynek, na którym globalni producenci od lat inwestują w rozwijanie e-aut dziesiątki miliardów euro.
Polska od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera na rynku ciężarowego transportu drogowego. Okazuje się jednak, że ta pozycja może zostać zachwiana przez elektromobilność.
Opóźnienia w realizacji projektu Izery mogą sprawić, że szansa na zdobycie przez nią rynku zdezaktualizuje się – ocenia NIK. W rezultacie auto już nie znajdzie nabywców.
Rząd źle nadzorował spółkę ElectroMobility Poland, która spóźniała się z realizacją projektu auta na prąd, ryzykując publiczne miliony. Za tydzień będzie wiadomo, czy fabryka izery stanie w Jaworznie.
„Sedan”, „elektryczny” i „z fabryki w Chinach”. Te hasła jeszcze niedawno nie kojarzyły się z marką Lotus. Teraz wszystko się zmienia.
Volkswagen przestanie produkować samochody w fabryce w Dreźnie - pisze niemiecki „Automobilwoche”. Na początek planowane jest znaczne zmniejszenie produkcji.
Litewski nadawca publiczny LRT podaje, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Nowym Jorku z prezydentami Polski i Litwy - Andrzejem Dudą i Gitanasem Nausedą.
Sektor mleczarski Polski i Ukrainy nie potrzebuje żadnych ograniczeń politycznych, ceł, kwot i innego limitowania relacji. Od władz oczekuje nie kłótni i gróźb, ale dyskusji oraz przejrzystych i stabilnych zasad dla obu stron.
- Napięcie w naszych relacjach ma charakter sytuacyjny. To związane z kampanią wyborczą w Polsce – mówi „Rzeczpospolitej” Mychajło Paszkow, analityk ds. międzynarodowych kijowskiego Centrum Razumkowa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 20 na 21 września doszło do zmasowanego ataku ukraińskich dronów, które atakowały przede wszystkim Krym.
Vibrio vulnificus, bakteria należąca do przecinkowców, charakteryzująca się zdolnością rozkładania laktozy, doprowadziła do zgonu 74-letniego mężczyzny w Niemczech - alarmuje sanepid niemieckiego kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.
Chęć przypodobania się wyborcom przebija z programu gospodarczego Bezpartyjnych Samorządowców. Dostrzegają to eksperci, z którymi go ocenialiśmy.
Sąd Najwyższy uchylił wyrok poznańskiego sądu okręgowego, uniewinniający Marka M., oskarżonego m.in. o nawoływanie do zabójstwa abp. Marka Jędraszewskiego.
Ponad 600 wystawców nie ma powodu do narzekania: na targach jest tłok, dopisali także zagraniczni goście oraz pogoda. Rekordowa jest też ekspozycja zewnętrzna. Oto zdjęcia z tego wydarzenia.
Trzecią część osiedla Lumea na warszawskim Bemowie francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska wprowadzi do oferty w październiku.
W piątek, w finałowym dniu Europejskiego Tygodnia Mobilności, wiele miast zachęca do pozostawienia samochodu czy motocykla w garażu lub na parkingu i podróżowania za darmo środkami komunikacji zbiorowej.
- Nie możemy rozbroić polskiej armii, nie możemy wyzbyć się uzbrojenia, które jest niezbędne dla naszego bezpieczeństwa - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się w Radiu Plus do słów premiera Mateusza Morawieckiego, według których Polska nie przekazuje już Ukrainie żadnego uzbrojenia.
Ochrona dyrektywy konsumenckiej (93/13) nie zależy od wiedzy konkretnej osoby, a od tego, czy działa ona w celach niezwiązanych z jej działalnością zawodową lub gospodarczą. W szczególności kredytobiorcę zatrudnionego w banku także należy poinformować o ryzyku kursowym - orzekł w czwartkowym wyroku dotyczącym frankowiczów Trybunał Sprawiedliwości UE.
Po pięciu latach legalnego pobytu w Niemczech cudzoziemcy mają prawo do zasiłku obywatelskiego – ogłosił sąd w Kassel. Nie dotyczy to jednak osób, którzy przebywają w Niemczech tylko w celu poszukiwania pracy.
Pierwsze sklepy w parku handlowym w rejonie ul. Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej w Katowicach przyjmą klientów jeszcze w tym roku.
Słowa premiera Morawieckiego o tym, że nie dozbrajamy już sprzętowo Ukrainy bo teraz wzmacniamy własne Siły Zbrojne trudno uznać za jednoznaczną deklarację polityczną. To raczej emocjonalny „skrót myślowy"- uważają analitycy.
Turecki bank centralny podniósł główną stopę procentową z 25 proc. do 30 proc., co było zgodne z oczekiwaniami analityków.
Aspartam, popularny słodzik stosowany w wielu napojach może przyczyniać się do powstawania zaburzeń pamięci i problemów z uczeniem się – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Florydy.
Armenia musi być "wolna od konfliktu" w imię swojej niepodległości - oświadczył premier Armenii, Nikol Paszinian, w orędziu do mieszkańców kraju ogłoszonym dzień po kapitulacji separatystycznych władz Górskiego Karabachu wobec ofensywy sił zbrojnych Azerbejdżanu.
Nowy zakład, największy tego typu w Polsce, ma powstać do połowy 2026 r. kosztem około 850 mln zł. Będzie przetwarzał 500 tys. ton rzepaku rocznie, z którego będzie powstawać 200 tys. ton oleju.
Jeśli chcemy powiedzieć mniej, stwierdzamy: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Jeśli mamy na myśli coś więcej niż tylko zakaz czynienia zła, powiemy za słowami zapisanymi przez św. Łukasza: „Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie”.
Sąd Rejonowy w Toruniu przyznał odszkodowanie mężczyźnie, który był szykanowany w pracy z uwagi na swoją orientację seksualną.
Problemy firmy Deloitte Audyt są złą wiadomością dla całego rynku audytorskiego w Polsce. Trudno zastąpić wielkie podmioty małymi biurami audytorskimi, gdyż one nie są w stanie sprostać obsłudze skomplikowanych podmiotów kapitałowych.
Bank Anglii pozostawił główną stopę procentową na poziomie 5,25 proc., choć ekonomiści średnio prognozowali jej podwyżkę o 25 pb.
Czy pozytywne myślenie i wizualizacja bogactwa to droga do sukcesu? Zespół naukowców z australijskiego uniwersytetu Queensland przebadał to zjawisko i znalazł odpowiedź, która burzy popularny wśród wielu osób mit na temat pozytywnego myślenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas