Skoda ujawnia kolejne szczegóły nowej generacji modelu Fabia i po raz pierwszy pokazuje jego wnętrze w oficjalnym szkicu projektowym.

Nowy model ma oferować więcej miejsca we wnętrzu. Skoda mówi o „poczuciu przestronność i świeżych kolorach”. Czesi systematycznie udoskonalają koncepcję wnętrza wdrożoną w najnowszej Skodie Octavi, wprowadzając coraz to nowsze detale. Nowa Fabia ma charakteryzować się dynamicznymi i wyrazistymi liniami oraz ostro zarysowanymi przednimi reflektorami i tylnymi światłami w technologii LED. Nowa Fabia będzie świętować swoją światową premierę online 4 maja o godzinie 19:00.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda Octavia jako super sportowe auto z centralnym silnikiem

Nowa, czwarta generacja Skody Fabia oparta jest na platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen. Jest dłuższa i szersza niż jej poprzedniczka. To ma też prowadzić do bardziej przestronnego wnętrza. Symetrycznie zaprojektowana deska rozdzielcza ma centralny, wolnostojącym wyświetlacz. Duże okrągłe kratki nawiewu po prawej i lewej stronie to nowe akcenty, podobnie jak kolorowe elementy w konsoli środkowej i nowo zaprojektowane chromowane klamki drzwi.

Duży, wolnostojący wyświetlacz będzie dominował we wnętrzu nowej Fabii. Ekran będzie dotykowy. Szkic projektowy przedstawia również konfigurowalny wirtualny kokpit, który do tej pory był w większych modelach Skody, a teraz debiutuje jako opcja dla modelu Fabia.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wygląda zmodernizowana Skoda Kodiaq

Pierwsza generacja Skody Fabia w ciągu około ośmiu lat sprzedała się w ilości 1,79 miliona egzemplarzy. Druga, zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2007 roku, znalazła w sumie 1 704 000 nabywców. Trzecia generacja wprowadzona na rynek w 2014 roku kontynuowała historię sukcesu i stała się drugim najpopularniejszym modelem Skody po modelu Octavia w 2019 roku. Łącznie wyprodukowano ponad 4,7 miliona sztuk Skody Fabia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Nissan Qashqai oficjalnie zaprezentowany

Nissan pokazał swój najbardziej popularny model Qashqai w zupełnie nowej odsłonie. Trzecia generacja z ...

Samochody bez kierowców zatkają miasta

Zwiększenie ruchu na ulicach o przeszło połowę, wzrost emisji CO2 o 40 proc. – ...

Honda i Mazda cierpią przez mocnego jena

Honda i Mazda spodziewają się zmniejszenia zysku operacyjnego z powodu wzrostu wartości jena. To ...

Suzuki Swace: Ceny kombi z napędem hybrydowym

Suzuki ma w swojej ofercie nowy model. To rodzinne kombi z napędem hybrydowym, które ...

Cullinan – najbardziej wyczekiwany model Rolls Royce’a

To jedna z najbardziej wyczekiwanych motoryzacyjnych premier tego roku. Rolls Royce Cullinan, który przejdzie ...

Zdjęcie tygodnia: Amerykanka wszczepiła sobie pod skórę klucz Tesli

Amie Dansby już nigdy więcej nie będzie szukać kluczyków do swojego samochodu. Amerykanka wszczepiła ...