W detalach wykończenia dedykowanych kolekcji Wraith Kryptos znajdują się elementy szyfru stworzonego przez Rolls-Royce’a. Teraz, gdy do rąk klientów trafiają pierwsze egzemplarze tego modelu zachęca właścicieli do podjęcia wyzwania i przedstawia podpowiedź, która pomoże złamać szyfr.

Rolls-Royce Motor Cars ujawnił podpowiedź do niedawno zaprezentowanej limitowanej kolekcji Wraith Kryptos. Klienci z całego świata właśnie otrzymują swoje egzemplarze samochodu, zatem wkrótce rozpoczną zabawę w rozszyfrowywanie tajemniczych wiadomości zawartych w elementach Bespoke umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz samochodu. Kolekcja, która miała premierę w lutym 2020 roku, składa się z 50 egzemplarzy, a każdy z nich jest ozdobiony szyfrem stworzonym przez Katrin Lehmann, designerkę z działu Rolls-Royce Bespoke. Lehmann mówiła w niedalekiej przeszłości, że znalezienie klucza jest pierwszym krokiem do rozszyfrowania tajemniczego kodu.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza jazda | Rolls Royce Ghost: To nie samochód. To przedmiot luksusowy

Rolls Royce Wraith Kryptos.

Ponieważ dotychczas nikt nie złamał kodu, Rolls-Royce ujawnił dziś, iż nazwa każdej kolekcji samochodów jest zawsze wygrawerowana na podstawie figurki Spirit of Ecstasy. Wraith Kryptos nie jest tu wyjątkiem – Spirit of Ecstasy jako element tej enigmatycznej kolekcji, ukrywa słowo KRYPTOS w kodzie. Te siedem odkodowanych liter pomoże klientom w ich odkrywczej wyprawie, ponieważ będą mogli zidentyfikować te litery również na złożonej desce rozdzielczej Wraitha.

Tak samo jest w przypadku haftu na zagłówkach, gdzie tradycyjny monogram z podwójnym R jest przedstawiony w formie szyfru. Zespół Bespoke wierzy, że te podpowiedzi razem pomogą właścicielom w zabawie i próbie rozwiązania układanki. Od lutego 2021 klienci będą mogli zaprezentować efekty swoich wysiłków w łamaniu kodu poprzez należącą do marki aplikację Whispers. Pierwsza osoba, która rozwiąże zagadkę, otrzyma unikalną i prestiżową nagrodę. Jedynie dwie osoby w siedzibie marki – Home of Rolls-Royce in Goodwood, West Sussex – znają pełną odpowiedź: projektantka oraz prezes. Rozwiązanie pozostaje w zapieczętowanej kopercie w sejfie w gabinecie prezesa.

– Wraith Kryptos to kolekcja Rolls-Royce’a niepodobna do żadnej innej. Posiada wbudowany szyfr kryptograficzny, jest przepełniona tajemnicą, intryguje. Dziś, gdy na całym świecie pierwsze egzemplarze trafiają do rąk klientów, ujawniamy pierwszą podpowiedź. Spirit of Ecstasy, figurka, która zdobi maskę każdego samochodu Rolls-Royce, posiada klucz do rozszyfrowania kodu. Wyraz KRYPTOS został wygrawerowany szyfrem wokół podstawy tej figurki. Posiadając taką informację, klienci mogą wyruszyć w swoją kryptograficzną odyseję. Pierwsza osoba, która rozszyfruje kod otrzyma od Rolls-Royce’a unikalny podarunek – będący nagrodą za jego/jej wyjątkowy talent! – mówi Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars.

CZYTAJ TAKŻE: Rekordowy rok dla Rolls-Royce’a

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po niemieckich autostradach tylko 130 km/h?

Wprowadzenie ograniczeń prędkości na autostradach w Niemczech wydaje się nieuchronne. Deutsche Welle cytuje piątkowe ...

Ceny | Opel Mokka: Zbudowany od nowa

Nowy Opel Mokka to zbudowany od nowa model, ale i auto, które startuje z ...

Kolejne problemy z Zakopianką

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z wykonawcą Zakopianki. Miał on ...

Koncerny samochodowe zapłacą gigantyczne kary Unii Europejskiej

Herbert Diess, szef Volkswagena przyznał w rozmowie z niemieckim tygodnikiem ekonomicznym “Wirtschaftswoche”, że w ...

CBA zatrzymało wiceprezesa Solarisa. Podejrzenia o ustawianie przetargu

Wiceprezes wraz z dyrektorem handlowym Solarisa zostali zatrzymani przez CBA. Międzynarodowa afera korupcyjna w ...

Autonomiczny bot z zakupami wjeżdża do Arizony

Autonomiczne pojazdy elektryzują branżę inwestorów na całym świecie. Wyceny startupów, które pracują nad takimi ...