W 2020 roku Volkswagen wprowadzi do sprzedaży nową wersję zupełnie nieznanego w Europie modelu Atlas. Wielkiego SUV-a coupe o nazwie Cross Sport.

Volkswagen Atlas Cross Sport dostępny będzie wyłącznie w Ameryce Północnej.

Volkswagen of America zainwestował 340 milionów dolarów (nieco ponad miliard trzysta milionów złotych) w fabrykę Chattanooga, Tennessee, USA. Środki posłużyły głównie na rozkręcenie produkcji nowego modelu Atlas Cross Sport. To wersja pochodna siedmioosobowego Atlasa oferowanego wyłącznie w USA. Cross Sport ma maksymalnie pięć miejsc, jest nieco krótszy (4,97 zamiast 5,04 metra) i niższy (1,71 zamiast 1,77 metra) od dotychczasowego Atlasa. Ma za to taką samą szerokość (1,99 metra) i rozstawowi osi (2,98 metra). Obija się to na nieco mniejszej powierzchni przedziału pasażerskiego. Bagażnik mieści maksymalnie 2 203 litrów zamiast 2 742 litrów.

We wnętrzu Cross Sport przewyższa nieco jakością swojego większego odpowiednika, chociaż za wiele dodatków trzeba dodatkowo dopłacać. Dodatkowe elementy sterujące na kierownicy, panele drzwi i siedzenia ozdobione przeszyciami, indukcyjna ładowarka, cyfrowy kokpit, system audio z dwunastoma głośnikami, wentylacja przednich i tylnych siedzeń, podgrzewana kierownica – to tylko kilka dodatków, które kosztują ekstra.

Za to nowa opcja Car-Net z aplikacją są wliczone w cenę zakupu i przez pięć lat dostępne bezpłatnie. Usługi obejmują między innymi blokowanie i odblokowywanie drzwi, uruchamianie i zatrzymywanie silnika, informacje o lokalizacji zaparkowanego samochodu, stan paliwa, aktualny przebieg oraz o tym, czy wszystkie drzwi i okna są zamknięte.

Atlas Cross Sport dostępny będzie póki co wyłącznie z silnikami benzynowymi. Czterocylindrową, turbodoładowaną jednostką w wersjach o mocy 238 KM i 280 KM oraz silnika V6. Jak dotąd Volkswagen of America nie podał cen nowego modelu. Wersja coupe prawdopodobnie znacznie przewyższy 30 895 dolarów (nieco ponad 130 000 zł), których VW żąda za zwykłego Atlasa.

ZOBACZ TAKŻE: Volkswagen rozważa sprzedaż Lamborghini

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejna Skoda we flocie TOPR

Skoda już od już od 16 lat wspiera zespół Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Teraz ...

Pomysł na transport zbiorowy z Białorusi. Tańszy od planów Muska

Na Białorusi opracowano nową koncepcję zbiorowej mobilności – pojazdy szynowe przeniesion0 w powietrze. Białoruska ...

Rynek się umacnia, lider jednak słabnie

Mazda, Fiat i Toyota okazały się liderami listopadowych wzrostów sprzedaży na polskim rynku samochodów ...

Top 20: Czym jeżdżą Włosi

Jakie samochody kupują Włosi? Okazuje się, że lubią nie tylko produkty rodzimej motoryzacji, ale ...

Genewa 2019 | Mercedes-AMG S 65 Final Edition: Koniec czasów, które znamy

Mercedes-AMG żegna się z dwunastocylindrowym silnikiem. Z powodu tego smutnego wydarzenia powstała limitowana edycja ...

Miliard wydany: nowe silniki FCA z Bielska-Białej

Produkcję nowej generacji silników benzynowych rozpoczęła w Bielsku-Białej fabryka FCA Powertrain. To finał jednej ...