Podczas salonu samochodowego IAA we Frankfurcie Mercedes pokaże produkcyjną wersję Klasy V z napędem elektrycznym. Van powinien mieć zasięg 405 kilometrów.

Mercedes EQV.

Zelektryfikowana Klasa V jako model koncepcyjny EQV została już zaprezentowana na salonie w Genewie. Teraz przyszedł czas na wersję produkcyjną. To pierwszy elektryczny van Mercedesa i pierwszy luksusowy van z takim napędem na świecie produkowany seryjnie. Do tej pory e-auta tego typu oferowane były w wersjach dostawczych.

Silnik elektryczny elektrycznej V klasy ma moc 150 kW. Zasilanie zapewnia akumulator litowo-jonowy o pojemności 100 kWh, z czego można wykorzystać 90 kWh. Maksymalna prędkość to 160 km/h. Mercedes EQV wyposażony jest w trójfazową ładowarkę przeznaczoną do ładowania prądem zmiennym. Przy ładowaniu prądem stałym, na stacjach szybkiego ładowania przy maksymalnie 110 kW energii elektrycznej, napełnienie baterii z 10 do 80 procent powinno zająć około 45 minut. Zasięg na w pełni załadowanym akumulatorze ma wynieść 405 km.

Duży akumulator jest zintegrowany w podwoziu Mercedes EQV. Dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości w zakrętach kierowca Mercedesa nie powinien tak bardzo odczuwać dodatkowych kilogramów. Drugim plusem takiej konstrukcji jest wnętrze, które użytkowo jest identyczne z tradycyjną klasą V. EQV będzie dostępny z dwoma rozstawami osi. W zależności od tego karoseria będzie miała długość 5,14 lub 5,37 metra. Od konfiguracji zależeć będzie ilość miejsc siedzących. Z pojedynczymi siedzeniami lub ławkami, EQV może być używany jako sześcioosobowy, siedmioosobowy i ośmioosobowy van.

ZOBACZ TAKŻE: Mercedes A 250e i B 250e: 75 km na prądzie

System płatności „Mercedes me Charge” umożliwia kierowcy EQV dostęp do ponad 300 operatorów sieci ładowania w Europie z łącznie około 300 000 punktów ładowania za pomocą jednego rachunku. Ceny i dokładna data premiery Mercedes nie została jeszcze ogłoszona.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Karma Revero: Powrót niecodziennej hybrydowej limuzyny

Hybrydowy samochód sportowy, znany kiedyś jako Fisker Karma, ma w 2021 roku powrócić na ...

Orlen inwestuje w zieloną energię

Grupa Orlen, a dokładniej Orlen Projekt inwestuje w zieloną energię. Płocki budynek koncernu paliwowego ...

Internet wciąż nie dla nowych aut

Rozkręcająca handel w sieci epidemia koronawirusa mogłaby ożywić sprzedaż samochodów przez internet. Koncerny motoryzacyjne ...

Volkswagen wprowadza nowy standard inspekcji

Wraz z pojawieniem się w salonach Golfa 8 Volkswagen wprowadza nowy standard inspekcji, które ...

Opel Insignia Sports Tourer 2,0 CDTI Exclusive: Częściej słońce, czasem deszcz

Auta aspirujące do klasy biznes powinny się wyróżniać odpowiednio bogatym wyposażeniem standardowym i możliwością ...

Pierwszy Jaguar spoza Wysp

Jaguar Land Rover podał o podjęciu produkcji nowego kompaktowego auta sportowo-użytkowego E-Pace w Austrii ...