Jeśli nie mogłeś zdobyć wyjątkowej wersji Bugatti Chirona „Voiture Noire”, to pech cię nie opuszcza. Nowy, specjalny model Centodieci, który powstanie w liczbie 10 egzemplarzy, też już jest wyprzedany.

Bugatti Centodieci

Technicznie Bugatti Centodieci opiera się na Chironie. Jenak jego 16-cylindrowy silnik osiąga 100 KM więcej mocy (1600 KM), a tył samochodu opracowano niemal całkowicie od nowa. Całość ma nawiązywać do Bugatti EB 110. – Przy opracowywaniu i projektowaniu Centodieci stanęliśmy przed kilkoma wyzwaniami technicznymi – mówi projektant Bugatti Achim Anscheidt. – Przeniesienie klasycznego wyglądu w nowe tysiąclecie bez kopiowania było nie tylko technicznie skomplikowane. Musieliśmy zdefiniować nowy sposób łączenia złożonych wymagań aerotermicznych leżących u podstaw technologii Chiron z całkowicie odmiennym wyglądem.

Centodieci przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,4 sekundy, 200 km/h osiąga w czasie 6,1 s, a 300 km/h po 13,1 sekundach. Za to prędkość maksymalna została inaczej niż w Chironie elektronicznie ograniczona do 380 km/h. Centodieci (po włosku sto dziesięć) jest lżejszy o 20 kg dzięki zastosowaniu lżejszych wycieraczek czy stabilizatorów wykonanych z karbonu i mniejszych lusterek.

Dziesięciu wybranych klientów otrzyma swoje Bugatti za niespełna dwa lata. Cena 8 milionów euro (niemal 35 mln zł). Wszystkie egzemplarze już znalazły swoich właścicieli.

Bugatti EB 110 był produkowany przez trzy lata w Campagalliano, w północnych Włoszech, do 1995 roku. Powstało 126 egzemplarzy tego modelu i 16 prototypów. W latach 90. cena auta wynosiła 690 000 niemieckich marek. Auto napędzane było 12 cylindrowym silnikiem o pojemności 3500 cm3, który przy pomocy czterech turbosprężrek osiągał moc 560 KM (EB 110 SS – 611 KM). Przyspieszenie do 100 km/h zajmowało 3,49 sekundy (EB 110 SS – 3,36 s), a prędkość maksymalna wynosiła 342 km/h (EB 110 SS 351 km/h).

Bugatti EB 110 produkowane w latach 1992-1995.

ZOBACZ TAKŻE: Bugatti Chiron La Voiture Noire: Kosztuje prawie 50 mln zł i już został sprzedany

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecki e-salon wkracza do Polski

Sprzedaż samochodów przez internet zaczyna być coraz popularniejsza. Na polski rynek wkracza kolejny gracz, ...

Tesla chce pobudzić sprzedaż. Obniżyła ceny prawie wszystkich modeli

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli poinformował o promocji na modele pojazdów Tesli. Jest to ...

Ford Mustang Mach e: Wyciekły zdjęcia elektrycznego Mustanga

Dzień przed premierą wyciekły zdjęcia elektrycznego crossovera Forda, który nosi niezręczną nazwę Mustang Mach ...

Hyundai Kona 1.6 177 KM: Coraz wyżej

Hyundai z każdym nowym modelem zaskakuje pokazujc, że z roku na rok potrafi robić ...

BMW M5 Competition: Najmocniejszy radiowóz w Australii

Policja w Australii otrzymała nowy radiowóz. Pilnują prawa i porządku zza kierownicy najnowszego BMW ...

Suzuki zaprezentowało trzecią generację Hayabusy

Długo wyczekiwana, trzecia generacja Hayabusy właśnie zadebiutowała. Po raz pierwszy w historii motocykl Suzuki ...