Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Toyota bierze kurs na samochody z napędem elektrycznym. Trzy takie modele zadebiutowały na salonie samochodowym w Szanghaju – C-HR, Izoa BEV i studyjny Rhombus z nietypową aranżacją siedzeń.

Toyota od czasu premiery pierwszego Priusa (1997 rok) sprzedała prawie 13 milionów samochodów z napędem hybrydowym. Jednak Japończycy zdają sobie sprawę, że połączenie silnika spalinowego z silnikiem elektrycznym pod względem zużycia paliwa i emisji spalin stopniowo osiąga swoje granice. Teraz czas na elektromobilność. W pierwszej połowie roku 2020 Toyota chce wprowadzić na rynek światowy dziesięć elektrycznych modeli samochodów i sprzedać aż 5,5 miliona zelektryfikowanych aut do 2030 roku.

Elektryczne modele Toyoty C-HR póki przeznaczone są wyłącznie na rynek chiński.

Pierwsze dwa zadebiutowały na Shanghai Auto Show. To para bliźniaków: C-HR BEV pochodzi z joint venture z chińskim producentem GAC, a Izoa jest efektem współpracy z grupą FAW. Produkcja obydwu modeli zostanie uruchomiona w 2020 roku. Sprzedaż przewidziana jest tylko w Chinach. To jedyna konkretna informacja, jaką Toyota do tej pory ujawniła. Wszystkie dane techniczne są póki co owiane tajemnicą.

Komunikat prasowy marki opisuje tylko niektóre szczegóły C-HR/Izoa BEV. Auta będą miały w pełni cyfrowe zegary, układ napędowy z zamontowanym z przodu silnikiem elektrycznym ma napędzać przednie koła, a akumulator zabudowany jest pod podłogą samochodu.

Elektryczna Toyota Rhombus.

Równie mało szczegółów technicznych podano o studyjnym modelem Rhombus. Toyota mówi, że to elektryczny samochód skonstruowany dla kierowców, którzy urodzili się po 1990 roku. Czyli auto dla młodych, którym spodobają się niecodzienne proporcje i kształty. Rhombus został opracowany w całości w Chinach. Kierowca siedzi w nim samotnie z przodu, podczas gdy dwóch pasażerów umieszczono po skosie za nim. Z tyłu znajduje się jeszcze jeden pojedynczy fotel, który sprawia, że układ siedzeń wygląda jak romb.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Samochód jak komórka

Coraz wyraźniej zmienia się sposób sprzedaży samochodów – firmy zaczynają kusić klientów nie ceną, ...

BMW i3 kończy karierę. Model nie będzie miał następcy

Wszystko wskazuje na to, że kariera BMW i3 niedługo się zakończy. Pierwsze elektryczne BMW ...

Ford Transit Smart Energy Concept: Maksymalna oszczędność

Ford na bazie modelu Transit zaprezentował elektryczny minibus, który oferuje wiele energooszczędnych rozwiązań. Ford ...

Daimler inwestuje w USA, nie z powodu Trumpa

Niemiecki producent samochodów osobowych i ciężarowych planuje zwiększenie produkcji zakładu Mercedesa w Alabamie niezależnie ...

Ceny | Mercedes AMG GT 4-Door Coupe: Dużo, ale nie najwięcej

Rodzina AMG powiększyła się o kolejny model. To nowa wersja AMG GT, a jej ...

Wideo | Skoda Scala: Kompletnie nowy model

Scala to zupełnie nowy model w gamie Skody. Auto, które będzie się mierzyć z ...