fot. Kia

Elektryczny crossover Kii to jedna z tegorocznych premier podczas Poznań Motor Show. Koreańska marka pokaże na targach niemal całą gamę swoich modeli, m.in. ProCeeda i policyjną wersję Stingera.

Kia e-Niro, którą po raz pierwszy pokazano podczas targów w Los Angeles pod koniec ubiegłego roku, będzie premierową gwiazdą stoiska koreańskiej marki w Poznaniu. Kompaktowy crossover Kii współdzieli zespoły napędowe z bratnim Hyundaiem Kona electric. Topowa wersja ma na pokładzie akumulator litowo-jonowy o pojemności 64 kWh, który dostarcza energię silnikowi o mocy 204 KM i momencie obrotowym 395 Nm, co pozwala na przyspieszenie do setki w ciągu 7,8 s. Wg homologacji WLTP w cyklu mieszanym zapewnia on zasięg większy niż 455 kilometrów na jednym ładowaniu, a mieście nawet 615 km. Jest też wersja słabsza, z baterią 39,2 kWh, która w cyklu mieszanym wg normy WLTP zapewnia zasięg do 289 kilometrów. e-Niro uzupełnia gamę tego modelu, który dostępny także jako hybryda i hybryda typu plug-in. Polskie ceny i specyfikacje e-Niro zostaną ogłoszone w drugiej połowie roku, a salonach auto pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku.

Kia e-Niro / fot. Kia
Policyjny Stinger / fot. Kia

Poza premierowym crossoverem Kia zaprezentuje w Poznaniu niemal całą swoją gamę modelową. Na ekspozycji znajdzie się w sumie 18 samochodów. W strefie „emocje” nie zabraknie ProCeeda w wersji GT i GT Line oraz cywilnego i policyjnego Stingera. W strefie „eco” uzupełnieniem dla e-Niro będą Niro HEV, Niro PHEV oraz Optima kombi PHEV. Stoisko nabierze sportowego charakteru dzięki ekspozycji wyścigowych Picanto.

CZYTAJ TAKŻE: Poznań Motor Show 2019 | Z Genewy prosto do Poznania

W Poznaniu będzie można zobaczyć w sumie ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Honda CR-V: Dwa lata czekania, ale nareszcie jest

Honda CR-V to jeden z prekursorów modeli SUV. Teraz na europejski i polski rynek ...

Opel Corsa GSi: Po 30 latach

Opel dba o tradycje. Po wprowadzeniu do sprzedaży Insigni GSi, przyszedł czas na prezentację ...

Przygody ze Skodą z 4×4 w tle

Jesienno-zimowa pora to najlepszy moment, by docenić zalety napędu na cztery koła. Co istotne, ...

Zdjęcie tygodnia: Bunt maszyn jeszcze się nie rozpoczął

Wojna robotów, bunt maszyn, Tesla zabiła robota – to tylko niektóre komentarze do wypadku, ...

Stare diesle nie wjadą do Paryża

Stolica Francji walczy z zanieczyszczeniem powietrza. A bez specjalnej winiety informującej o wpływie auta ...

Nowe rządy w Autosanie

Marek Opowicz nie jest już prezesem Autosanu. Na czele firmy wchodzącej obecnie w skład ...