Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Mistubishi ma nowy model. Jest nim pickup L200 o ładowności 1 tony. Jego premiera miała właśnie miejsce w Bangkoku.

Sprzedaż nowego modelu rozpocznie się 17 listopada w Tajlandii. Premiera pierwszej generacji L200 miała miejsce w 1978 roku, więc pickup obchodzi właśnie swoje 40. urodziny. Przez ten czas doczekał się sześciu generacji. Samochód będzie produkowany w fabryce Laem Chabang w Tajlandii.

To globalny model Mitsubishi. Po wprowadzeniu go do sprzedaży w Tajlandii będzie oferowany również na Bliskim Wschodzie, w Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Docelowo samochód będzie sprzedawany w około 150 krajach na całym świecie. Na Starym Kontynencie ma się pojawić w połowie przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny | Mitsubishi Outlander 2019: warto pomyśleć

„Nowy TRITON/L200 jest jednym z naszych najważniejszych globalnych modeli strategicznych, a jego sukces ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia tempa zrównoważonego rozwoju firmy. Nowa generacja oferuje kolejne usprawnienia w zakresie wytrzymałości, niezawodności i komfortu, opracowywane konsekwentnie w ciągu 40 lat od wprowadzenia tej serii na rynek – mówi dyrektor generalny Mitsubishi Motors, Osamu Masuko.

Nowy model mocno bazuje na poprzedniej generacji. Mitsubishi nadało L200 nową, bardziej wyrazistą stylistykę, udoskonalony napęd na cztery koła, zapewniającemu lepszą sprawność w terenie, a także najnowsze systemy aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. TRITON/L200 w wersjach z napędem 4WD jest wyposażony w system SuperSelect 4WD, który ma zapewniać dobrą przyczepność i właściwości jezdne na dowolnej nawierzchni lub system EasySelect 4WD, który ułatwia przełączanie trybów jazdy na optymalny w danych warunkach drogowych. Dzięki wprowadzeniu nowych trybów jazdy, oba systemy 4WD mają zapewnić lepszą sprawność w terenie. Zarówno system SuperSelect, jak i EasySelect 4WD korzystają z nowego trybu Offroad z ustawieniami GRAVEL (szuter), MUD/SNOW (błoto/śnieg), SAND (piasek) i ROCK (kamienie) (tylko w trybie napędu 4LLc).

W pickupie znalazły się następujące systemy bezpieczeństwa:
System łagodzenia kolizji czołowych (FCM), który umożliwia wykrycie pojazdów i pieszych znajdujących się przed samochodem;
System ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek bocznych (BSW + LCA), który pomaga w unikaniu bocznych kolizji z innymi pojazdami podczas zmian pasa ruchu poprzez wykrywanie pojazdów znajdujących się bezpośrednio za samochodem lub w jego sąsiedztwie i ostrzega kierowcę dźwiękiem oraz miganiem diody w lusterku zewnętrznym;
Tylny sygnalizator ruchu poprzecznego (RCTA), który w ten sam sposób pomaga uniknąć kolizji podczas cofania;
Ultradźwiękowy system łagodzenia skutków omyłkowego wciśnięcia pedału przyspieszenia (UMS), który zmniejsza skutki kolizji wynikających z niewłaściwego użycia pedału przyspieszenia podczas ruszania lub cofania na parkingach, czy w innych ograniczonych przestrzeniach.
system monitorowania otoczenia samochodu, generujący widok z lotu ptaka obszaru wokół pojazdu, a także sygnały z czujników parkowania.

MMC planuje sprzedać w tym roku finansowym około 180 000 sztuk Mitsubishi L200 – nowego i obecnego modelu. TRITON/L200 to globalny model dużym znaczeniu dla dalszego funkcjonowania firmy. Jest drugim z najlepiej sprzedawanych samochodów MMC, po SUV-ie Outlanderze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tesla w USA: 200 tys. dostarczonych aut i… kłopot

Producent aut elektrycznych z Kalifornii poinformował, że dostarczył klientom w Stanach już 200 tys. ...

Road Rover: Nowa nazwa, nowy model

Land Rover zastrzegł sobie w europejskim urzędzie patentowym nazwę "Road Rover". Wpisu dokonano 23 ...

Ferrari 250 GTO: Najdroższy samochód na świecie. Padł nowy rekord

Padł nowy rekord. Jeszcze nigdy w historii pojedynczy samochód nie został sprzedany drożej. Chodzi ...

Hummer wraca! Będzie miał napęd elektryczny

"Ciężki, ogromny i pot z niego spływa" - gdyby Tuwim pisał swój wiersz osiemdziesiąt ...

Autonomiczne pojazdy będą jeździć w Nowym Jorku i Kalifornii

Autonomiczne pojazdy amerykańskiego startupu Optimus Ride mają już w tym roku poruszać się po ...

Musk chciał sprzedać Teslę Apple’owi

Kilka lat temu Elon Musk chciał sprzedać swoją spółkę Timowi Cookowi, za ułamek jej ...