Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Bugatti zaprezentowało nowy supersportowy model. Divo. Pierwsze współczesne Bugatti, które ma radzić sobie znakomicie na zakrętach.

Potwierdza to szef Bugatti Stephan Winkelmann: „Divo jest stworzony do pokonywania zakrętów”. W porównaniu do Chirona, na którym Divo potrafi szybko jeździć nie tylko po prostej. W bezpośrednim porównaniu na 6,2 km krętym odcinku toru we włoskim Nardo najnowsze Bugatti jest szybsze od Chirona o osiem sekund. Do napędu Divo służy ten sam, dwunastocylindrowy silnik o mocy 1500 KM i 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Również stały napęd na wszystkie koła jest ten sam. Zmian dokonano w aerodynamice. Dodano spoilery, poprawiono dopływy powietrza i docisk karoserii do asfaltu.

Powstanie tylko 40 sztuk Bugatti Divo. Wszystkie są już sprzedane.

Najbardziej widocznym elementem aerodynamicznym jest potężny tylny spoiler. Ma 1,83 metra szerokości i jest 23 procent większy niż ten w Chironie. Ustawia się w zależności od trybu jazdy. Służy również jako hamulec aerodynamiczny. Divo osiąga 456 kilogramów siły docisku – 90 kilogramów więcej niż Chiron.

ZOBACZ TAKŻE: Niech gra muzyka! Najlepsze systemy audio.

Zwiększono kąt pochylenia kół, prędkość maksymalną zredukowano do 380 km/h, układ kierowniczy otrzymał bardziej precyzyjne przełożenie, a zawieszenie twardsze ustawienia. Zmniejszono masę własną o 35 kg. Zamontowano lżejsze felgi, odchudzony system audio, zrezygnowano z półek na konsoli środkowej i grubego obicia drzwi.

Albert Divo – to jego nazwiskiem ochrzczono nowy model Bugatti.

Nazwa Divo pochodzi od francuskiego kierowcy wyścigowego Alberta Divo, który ścigał się w latach 1928/1929 Bugatti T35. Mimo ceny pięciu milionów euro za sztukę wszystkie egzemplarze (powstanie 40) Bugatti Divo są już sprzedane.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy znów stresują polskich dostawców części

Huśtawka na najważniejszych motoryzacyjnych rynkach Unii Europejskiej przyprawia o wzrost tętna polskich poddostawców eksportujących ...

Honda rozwija auta autonomiczne

Honda przedstawiła po raz pierwszy plan prac nad autami autonomicznymi, które będą od 2025 ...

Toyota C-HR 1.8 Hybrid: Liczy się styl

Na początek uwaga – ten tekst, niezależnie czy będzie pełen zachwytu, czy krytyki, absolutnie ...

Audi wprowadza system, który pomaga unikać czerwonych świateł

Audi wprowadza w USA system, który pomaga kierowcom unikać czerwonych świateł. „GLOSA” czyli „Green ...

Ile kosztuje parkowanie na polskich lotniskach

Portal turystyczny Kayak.pl przeprowadził analizę kosztu postoju na parkingach lotniskowych w Polsce. Najdrożej jest ...

Seat Leon wskoczył w sierpniu do pierwszej piątki najlepiej sprzedających się aut

Sprzedaż nowych aut: sierpniowy rekord zgodny z przewidywaniami

W ubiegłym miesiącu polski rynek nowych aut poszybował w chmury. Sprzedaż samochodów osobowych i ...