Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Wydawać by się mogło, że Mercedes-Maybach to już szczyt luksusu. Więcej się nie da. Jednak są tacy, dla których seryjne wyposażenie czy wygląd to nieco za mało.

Niemiecka firma tuningowa Lorinser zmodernizowała Mercedesa-Maybach S560 4Matic. 21 calowe felgi, nakładka na przedni zderzak, nowe, nieco szersze przednie nadkola, boczne listwy, nakładka na tylny zderzak i nikomu niepotrzebny tylny spoiler zabudowany na górze szyby. Całość zrobiono po to, żeby limuzyna wyglądała nieco bardziej zadziornie no i po to, żeby właściciel Maybacha nieco bardziej się wyróżniał. Komu to nie wystarczy, Lorinser przygotował dodatkowy pakiet nakładek wykonanych z włókna węglowego.

Lorinser Mercedes-Maybach

To nie koniec możliwości przeróbek Maybacha. Jest jeszcze nowy układ wydechowy i pakiet podnoszący moc silnika. Po modyfikacjach w elektronice silnika otrzymujemy zastrzyk dodatkowych 75 KM. Moc wzrasta z 469 KM do 544 KM, a maksymalny moment obrotowy z 700 Nm do 800 Nm.

Chociaż daleko do lat świetności, branża tuningowa ciągle żyje. Skoro powstają takie projekty jak Maybach Lorinsera są gdzieś na świecie ciągle odbiorcy na dodatkowe progi, nakładki na zderzaki czy niestandardowe wzory felg. Faktem jest, że aktualny pomysł Mercedesa na markę Maybach nie jest wiele lepszy od poprzedniego. Gdyby się uprzeć, można by powiedzieć, że Mercedes-Maybach jest już sam w sobie stuningowaną klasą S. Czy to Maybach czy nie Maybach rozpozna tylko wprawne oko. Jeśli więc ktoś chce się bardziej wyróżnić, może skusi się na propozycję Lorinsera.

Seryjny Mercedes-Maybach S

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Drogowcy podsumowali postęp prac na autostradach

Obecnie w siatce polskich dróg, do dyspozycji są 1712 kilometrów autostrad. W realizacji jest ...

Państwo traci miliardy, czekając na nowe e-myto

W tym roku znów przy większych korkach idą w górę bramki na wiodącej nad ...

Mercedes rezygnuje z rozwoju silników spalinowych

Koncern Daimlera przestaje rozwijać swoje silniki spalinowe i chce skupić się nad napędem elektrycznym. ...

Jak wygnać demony z przyczepy

A gdyby tak się nagle okazało się, że trzeba gdzieś ruszyć z przyczepą? Ba, ...

Bateria elektryka naładowana w 15 s. Dzięki grafenowi

Grafenowe baterie do samochodów elektrycznych mają być przyszłością. Dzięki nowemu rozwiązaniu, czas ładowania ma ...

Prąd wciąż nie kusi kierowców

Już nie tylko bogate kraje UE, ale nawet mniejsze od polskiego motoryzacyjne rynki Europy ...