Rekordowy rok dla Rolls-Royce’a

Rolls-Royce Motor Cars w 2019 roku osiągnął rekordową sprzedaż, najwyższą w swojej 116-letniej historii. 5 152 samochody trafiły do rąk klientów w ponad 50 krajach na całym świecie. To równa się 25 proc. wzrostowi w porównaniu do poprzedniego rekordu z 2018 roku.

Publikacja: 26.01.2020 11:17

Rekordowy rok dla Rolls-Royce’a

Foto: moto.rp.pl

Firma zanotowała znacznie lepsze wyniki na każdym z kluczowych rynków. Na szczycie wciąż pozostaje Ameryka Płn. (ok. jedna trzecia sprzedaży), a zaraz za nią są Chiny i Europa (z Wielką Brytanią). Poszczególne kraje, w których zanotowano rekordową sprzedaż, to Rosja, Singapur, Japonia, Australia, Katar i Korea. W 2019 roku Rolls-Royce’y były sprzedawane w ponad 50 krajach na świecie przez sieć 135 dealerstw. W zeszłym roku zostały otwarte dwa nowe salony – Rolls-Royce Motor Cars Brisbane (Australia) oraz Rolls-Royce Motor Cars Shanghai Pudong (Chiny).

""

Rolls Royce Phantom.

moto.rp.pl

“Ten sukces jest nieporównywany z żadnymi dotychczasowymi osiągami. Świętujemy, ale jednocześnie pamiętamy o naszej najważniejszej obietnicy, którą złożyliśmy naszym klientom: że nasza marka pozostanie unikalna i ekskluzywna. Jesteśmy dumni i zadowoleni z 25 proc. wzrostu w 2019 roku. Światowy popyt na Cullinana, naszego SUVa, był głównym czynnikiem warunkującym ten sukces, który zgodnie z naszymi przewidywaniami ustabilizuje się w tym roku. Wynik z ostatniego roku jest donośnym potwierdzeniem jakości i spójności naszych produktów, wiary i pasji naszych klientów, a ponadto umiejętności, poświęcenia i determinacji naszej niezwykłej załogi w domu marki w Goodwood oraz zaangażowania dealerów na całym świecie” skomentował Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce Motor Cars.

""

Rolls Royce Dawn.

moto.rp.pl

W swoim pierwszym pełnym roku sprzedaży SUV Rollsa – Cullinan stał się najszybciej sprzedającym się modelem w historii Rolls-Royce’a. Po 11 latach w 2019 roku zakończyła się produkcja modelu Ghost. Był to najbardziej popularny model Rolls-Royce’a od czasu, gdy firma produkuje swoje samochody w Goodwood. Ostatni egzemplarz Ghosta obecnej generacji opuścił linię produkcyjną Goodwood pod koniec 2019 roku. Premiera następcy Ghosta jest przewidziana na połowę 2020 roku.

Od kuchni
Volvo zmierza ku giełdzie. Celuje w wycenę 20 mld dolarów
Od kuchni
Czekasz na auto w leasingu? Możesz wziąć zastępcze
Od kuchni
Ceny samochodów kompaktowych wzrosły o 63 proc.
Od kuchni
Wielki powrót Astona Martina
Od kuchni
Dealer będzie musiał odebrać wadliwe auto od klienta