Przedstawiciele spółki joint venture, tworzonej przez Seata, Volkswagen Group China oraz chińskie przedsiębiorstwo JAC, podpisali umowę umożliwiającą wprowadzenie hiszpańskiej marki na chiński rynek w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat. Ustalenia dotyczą również strategii projektowej i sposobu współpracy partnerów w najbliższych latach.

""

Elektryczny Seat el-Born.

moto.rp.pl

W lipcu 2018 roku Seat został partnerem w spółce joint venture JAC Volkswagen, stworzonej w celu produkcji i dystrybucji pojazdów elektrycznych. Zgodnie z ustaleniami Seat dołączył do JAC Volkswagen jako lider rozwoju technologii elektrycznych koncernu. Dodatkowo w listopadzie zeszłego roku podpisano kolejne porozumienie, które umożliwiło zbudowanie centrum badawczo-rozwojowego w Hefei.

""

Podpisanie umowy Seata z JAC Volkswagen.

moto.rp.pl

Nowe centrum umożliwi produkcję małych samochodów elektrycznych i ich podzespołów oraz prowadzenie badań nad technologiami. Otwarcie jest planowane na 2021 rok. W przyszłości to właśnie Seat ma rozwijać nowe pomysły w zakresie modeli elektrycznych w koncernie Volkswagena.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny | Cupra Ateca: Seat próbuje czegoś nowego. Mocny SUV bez konkurencji