Elon Musk jak zwykle poinformował o swoich planach na Twitterze. Szef Tesli ogłosił, że Tesla Model 3 jest dostępny tylko online. Jest to niezbędne, żeby auta stały się tańsze, a firma mogła utrzymać konkurencyjność. Po raz kolejny Musk wspominał, że na rynku amerykańskim pojawi się w końcu oczekiwany, podstawowy model kosztujący 35 tys. dolarów (około 132 tys. zł).

""

Salon Tesli w Barcelonie.

moto.rp.pl

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i ile salonów firmy zostanie zamkniętych. Tesla ma o tym zdecydować w nadchodzących tygodniach. Na pewno rozstrzygnie o tym liczba osób odwiedzających konkretne miejsce, jak i dane, ile osób wykonało jazdę próbną, a następnie kupiło samochód. Jeżeli saldo będzie dodatnie, lokalizacja pozostanie – jednak wyłącznie jako salon wystawowy z obsługą konsultacyjną, która umożliwia również jazdę próbną. Klient tak czy inaczej dokona zakupu w internecie. W USA nabywcy powinni otrzymać Teslę po zakupie online w ciągu jednego dnia. Jeśli zwrócą auto po tygodniu i z przebiegiem nieprzekraczającym 1000 mil (1 609 kilometrów), mogą liczyć na zwrot pełnej cena zakupu.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla wkracza do Polski. Będzie autoryzowany serwis

Dla przykładu obecnie w Niemczech działają 22 salony Tesli. Niektóre z nich zostały otwarte w 2018 roku. Zamykając firmowe punkty Musk ma nadzieję obniżyć koszty o około sześć procent.