Przykładowe dane z września 2018 r. wskazują, że wtedy najniższą średnią składką (1078 zł) cechowały się polisy OC sprzedawane pod marką Benefia. Warto zwrócić uwagę, że w marcu 2018 r. Benefia też była „najtańszym” ubezpieczycielem. Wtedy jednak przeciętna polisa OC oferowana pod tą marką handlową kosztowała 1505 zł. Takie porównanie wskazuje, że średni koszt OC oferowanego przez Benefię spadł o 28 procent od marca do września 2018. Jest to obecne najtańszy ubezpieczyciel na rynku. Wyniki comiesięcznych rankingów według porównywarki Ubea.pl sugerują, że za spadającymi składkami polis Benefii podążyli inni ubezpieczyciele oferujący niedrogie OC. Mowa o takich firmach, jak chociażby Link4 oraz Aviva. Przeciętny koszt OC oferowanego przez Link4 spadł o 12 procent, Avivy o 17 procent.

""

moto.rp.pl

Na uwagę zasługują również informacje dotyczące ubezpieczycieli oferujących najdroższe obowiązkowe polisy OC. Przez pierwsze trzy kwartały 2018 roku, do tej grupy można było zaliczyć You Can Drive (YCD) oraz Generali. Sytuacja YCD jest specyficzna, bo pod tą marką handlową Ergo Hestii są oferowane polisy OC tylko dla kierowców do 30 roku życia. W związku z tym obowiązkowe ubezpieczenia YCD mają nienaturalnie zawyżoną składkę.

ZOBACZ TAKŻE: Warto szukać tańszej polisy OC

Pomiędzy marcem oraz wrześniem 2018 r. przeciętna składka polis OC oferowanych przez Generali wzrosła o 6 procent (z 2105 zł do 2225 zł). W marcu 2018 r. przeciętne OC z Generali było o 40 procent droższe od polisy sprzedawanej pod marką Benefia. Pół roku później, analogiczna różnica średnich składek wynosiła już 106 procent.