McLaren był jedną z ostatnich marek, które nie były oficjalnie reprezentowane w Polsce. Importerem tej brytyjskiej marki została Grupa Auto Fus, która na swoim koncie przedstawicielstwa takich marek jak Rolls-Royce i Alpina, poza tym prężnie działające przedstawicielstwo BMW i Mini. Innymi słowy, lepiej McLaren nie mógł trafić.

""

McLaren 600LT

moto.rp.pl

Na dniach wykończony będzie salon i warsztat ze specjalnym podnośnikiem przeznaczonym wyłącznie dla McLarena. W planach Auto Fus ma rozbudowę nowego salonu na terenie Warszawy, gdzie wszystkie reprezentowane marki otrzymają niezależne od siebie, dedykowane miejsca ekspozycji.

Firmę założył konstruktor i kierowca wyścigowy Bruce McLaren w 1963 roku w Nowej Zelandii. McLaren Racing przekształcił się w McLaren Automotive dopiero w 1989 roku. W latach 1993-1997 produkowano przy współpracy z BMW model F1 (106 egzemplarzy). Pomiędzy 2003, a 2009 w kooperacji z Mercedesem model SLR. W 2011 roku zaprezentowano własny model MP4-12C, a w 2014 roku model 650S. W tym roku McLaren 720S otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę w designerskim konkursie Red Dot Award – Best of the Best w kategorii „Samochody i motocykle”.

CZYTAJ TAKŻE: McLaren 720S wśród ikon motoryzacyjnego designu

Firma rozrasta się w imponującym tempie. W tym roku produkcja przekroczy cztery tysiące egzemplarzy. W Polsce użytkowanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy McLarenów.

ZOBACZ TAKŻE: McLaren oficjalnie w Polsce

Oficjalnych cen w Polsce póki co nie podano. Można jednak przypuszczać, że będą one się rozpoczynać nieco powyżej miliona złotych.

""

Topowy model McLaren 720S

moto.rp.pl