Seat, z swoimi modelami pojawi się na chińskim rynku na przełomie roku 2020/2021. Powstanie nowej platformy BEV może oznaczać również to, że pojawią się modele, które będą dedykowane na Chiński rynek. Oprócz tego według porozumienia, Seat wspólnie z Volkswagen Group i JAC utworzy w Chinach centrum badawczo-rozwojowe. Ma ono zadbać o rozwój pojazdów elektrycznych, łączności oraz autonomizacja technologii jazdy, w tym produkcji odpowiednich części, komponentów oraz technologii, które mają być gotowe w 2021 roku.

""

Uroczyste podpisanie umowy.

moto.rp.pl

Udział Seata w nowej fazie joint venture to dla nas kamień milowy. Wkraczamy w nową erę, która pozwoli nam zglobalizować markę oraz przyśpieszyć rozwój pojazdów elektrycznych. Chiny oferują wiele możliwości. Zamierzamy dostarczać rozwiązania w zakresie mobilności dostosowane do potrzeb klientów – Luca de Meo, Prezes Seata.

Ogólnie to bardzo dobra wiadomość dla Hiszpanów, która powinna ukrócić wszystkie plotki krążące wokół likwidacji marki. Może Volkswagen wreszcie znalazł sposób na odpowiednie wykorzystanie potencjału marki.

ZOBACZ TAKŻE: Seat Tarraco. Pora na dużego SUV-a. Pierwsze zdjęcia