Stacje ładowania zaczynają pojawiać się nie tylko przy drogach szybkiego ruchu, ale też przy miejscach najczęściej przez nas odwiedzanych, czyli np. sklepach, restauracjach, siłowniach czy pływalniach. Swoje sieci ładowania uruchomiły już Biedronka, Lidl oraz Kaufland. Teraz do tego grona dołączył również McDonald's, który ma pomysł jak ściągnąć do restauracji klientów. 

Czytaj więcej

Używane elektryki mocno tanieją. Dla rozwoju elektromobilności to zła wiadomość

 Słynna na całym świecie sieć restauracji typu fastfood ma już w Polsce przygotowaną pierwszą ładowarkę. Stacja od Enel X, posiadająca dwa punkty ładowania, została postawiona przez operatora Chargein+. Jej maksymlana moc to 150 kW (przynajmniej na razie). Jak donosi portal elektromobilni.pl, z nieoficjalnych informacji wynika, że stacja jest już po wszystkich odbiorach i niedługo zostanie udostępniona do użytku.

McDonald's rozbudowuje sieć ładowania we Francji i Włoszech

W zeszłym roku McDonald's ogłosił ambitne plany rozbudowy sieci ładowania. We Francji plan zakłada postawienie wraz z firmą Iziva i EDF, 2000 punktów ładowania o mocy 150-200 kW, na ponad 700 parkingach sieci do 2025 roku. we Włoszech natomiast (wraz z Enel X) takich punktów ma być 200 w 100 lokalizacjach.

Czytaj więcej

Volvo EX30: dobrze wycenione, małe i najbardziej dynamiczne

Czytaj więcej

Nie ładujesz tylko zmieniasz baterię. Nowy pomysł na rozwój elektromobilności