Butelka GigaBeer ma pojemność 330 ml i zawiera 5 proc. alkoholu. Piwo, pakowane po trzy butelki można nabyć za pośrednictwem specjalnie przygotowanej strony internetowej Tesli. Kupić produkt można po potwierdzeniu pełnoletności. Tanio nie jest. Zestaw kosztuje 89 euro (około 414 zł), czyli niecałe 30 euro za butelkę (około 140 zł).

Czytaj więcej

Ta firma miała być przyszłością elektromobilności. Teraz zwalnia 1000 osób

Piwo Tesli dostępne jest w limitowanej liczbie butelek, ale nie wiadomo ile ma ich powstać. Nie ma też informacji, czy w przyszłości powstaną kolejne partie produktu. Tesla oferuje GigaBeer wyłącznie na wybranych rynkach Europy i oficjalnie wśród nich nie ma Polski. Są za to: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy.

To nie jest pierwszy raz Tesli w świecie alkoholi. Firma Elona Muska stworzyła wcześniej własną tequilę. Pomysł wziął się od primaaprilisowego żartu i twitta Elona Muska, który oświadczył, że Tesla bankrutuje, a jego samego znaleziono pijanego z butelkami "Teslaquili". Finalnie żart z tequilą wcielono w życie, która była oferowana w butelkach w kształcie błyskawicy i kosztowała 250 dolarów (około 1160 zł). Również limitowana partia rozeszła się w mgnieniu oka.

Czytaj więcej

Pracownicy Tesli udostępniali nagrania nagich klientów