Obecne czasy zmian na rynku spowodowane pandemią koronawirusa, wymagają zupełnie nowych rozwiązań w zakresie produktów finansowych. Audi zdecydowało się na pomoc klientom, którzy być może trochę wahają się przed leasingiem na nowy samochód.

Audi proponuje dwa narzędzia finansowe: jedno z nich umożliwia bezkosztowe zakończenie umowy leasingowej przez pierwszych 12 miesięcy, w drugim marka płaci za klienta dwie pierwsze raty leasingowe. W tych niepewnych ekonomicznie czasach klienci Audi mają możliwość bezkosztowego zakończenia umowy leasingowej przez 12 miesięcy w przypadku pogorszenia się ich sytuacji finansowej. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą od co najmniej 24 miesięcy lub klienci prywatni zatrudnieni na podstawie umowy o pracę również przez okres minimum 24 miesięcy. Bezkosztowe zakończenie umowy leasingowej jest możliwe w przypadku zamknięcia lub zawieszenia działalności gospodarczej albo utraty co najmniej 50 proc. przychodów w stosunku do średniomiesięcznych przychodów z roku poprzedniego. W przypadku klientów prywatnych – w sytuacji utraty pracy lub ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Warunkiem skorzystania z opcji zakończenia umowy jest minimalna opłata wstępna wynosząca tylko 5 procent.

Audi RS7 Sportback.

Drugi z produktów – spłata pierwszych dwóch rat leasingowych przez Audi, dotyczy klientów, którzy skorzystają z umów leasingowych Audi Perfect Lease dla przedsiębiorców lub Audi Classic Leasing. W obu tych przypadkach to niemiecka marka zapłaci za klienta dwie pierwsze raty leasingowe. Minimalna opłata wstępna, również w tym przypadku wynosi tylko 5 procent.

CZYTAJ TAKŻE: Plany Audi do 2024: zmniejszenie inwestycji, przyspieszenie elektryfikacji

Audi proponuje dodatkowe narzędzie zwiększające bezpieczeństwo zawierania kontraktu leasingowego przez klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą – ubezpieczenie od utraty pracy przy zawieraniu umowy Audi Perfect Lease lub Audi Classic Leasing. To niezwykle istotna, integralna część obu tych produktów, która ma pozwolić klientom zmniejszyć ewentualne obawy związane z zakupem nowego samochodu. Koszt ubezpieczenia jest zawarty w cenie finansowania, nie powodując wzrostu wysokości miesięcznych rat.

Audi A4 allroad.

CZYTAJ TAKŻE: Audi Online TV – bliższe poznanie auta bez wychodzenia z domu

– W obu przypadkach, zarówno bezkosztowego zakończenia umowy przez pierwszych 12 miesięcy, jak i spłaty dwóch pierwszych rat przez Audi, wszystkie parametry leasingu, takie jak okres leasingu, czy roczny limit kilometrów, można elastycznie dobrać do swoich potrzeb. Co ważne również, skorzystanie z oferty nie powoduje wzrostu rat leasingowych, jak też łącznego kosztu leasingu, a w przypadku Audi Classic Leasing promocyjna oferta łączy się z aktualnymi korzyściami cenowymi dla wszystkich modeli Audi z rocznika 2020. – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi.

CZYTAJ TAKŻE

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Volkswagen Passat: Niby niewiele, a jednak…

Volkswagen zmodernizował Passata. Z wyglądu wiele się nie zmienia, jednak technicznie pojawi się dużo ...

Wrzesień: krach w salonach

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, wrzesień przyniósł gwałtowny spadek rejestracji nowych aut. Jak podał Instytut ...

Wydłużono czas na rejestrację auta używanego z zagranicy

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że rejestrację używanego samochodu sprawdzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, ...

W miastach zawieszane są opłaty za parkowanie, ale nie we wszystkich

Sytuacja związana z koronawirusem powoduje, że wprowadzane są coraz większe ułatwienia dla mieszkańców. W ...

Opel Zafira Life: Numer czwarty

Nowy model Opla o nazwie Zafira Life będzie konkurentem Volkswagena T6. Dostępny w trzech ...

fot. KIA

KIA przynosi najwięcej satysfakcji dealerom

KIA, a za nią Mazda i Subaru – tak wygląda pierwsza trójka najnowszego raportu ...