Pomiędzy najtańszym a najdroższym ubezpieczeniem OC może być nawe sto procent różnicy. Do tego ceny tańszych polis OC w ostatnim czasie spadały szybciej niż składki droższych ubezpieczeń. Sprawdzamy, gdzie ubezpieczysz się najtaniej, a gdzie zapłacisz najwięcej.

Przykładowe dane z września 2018 r. wskazują, że wtedy najniższą średnią składką (1078 zł) cechowały się polisy OC sprzedawane pod marką Benefia. Warto zwrócić uwagę, że w marcu 2018 r. Benefia też była „najtańszym” ubezpieczycielem. Wtedy jednak przeciętna polisa OC oferowana pod tą marką handlową kosztowała 1505 zł. Takie porównanie wskazuje, że średni koszt OC oferowanego przez Benefię spadł o 28 procent od marca do września 2018. Jest to obecne najtańszy ubezpieczyciel na rynku. Wyniki comiesięcznych rankingów według porównywarki Ubea.pl sugerują, że za spadającymi składkami polis Benefii podążyli inni ubezpieczyciele oferujący niedrogie OC. Mowa o takich firmach, jak chociażby Link4 oraz Aviva. Przeciętny koszt OC oferowanego przez Link4 spadł o 12 procent, Avivy o 17 procent.

Na uwagę zasługują również informacje dotyczące ubezpieczycieli oferujących najdroższe obowiązkowe polisy OC. Przez pierwsze trzy kwartały 2018 roku, do tej grupy można było zaliczyć You Can Drive (YCD) oraz Generali. Sytuacja YCD jest specyficzna, bo pod tą marką handlową Ergo Hestii są oferowane polisy OC tylko dla kierowców do 30 roku życia. W związku z tym obowiązkowe ubezpieczenia YCD mają nienaturalnie zawyżoną składkę.

ZOBACZ TAKŻE: Warto szukać tańszej polisy OC

Pomiędzy marcem oraz wrześniem 2018 r. przeciętna składka polis OC oferowanych przez Generali wzrosła o 6 procent (z 2105 zł do 2225 zł). W marcu 2018 r. przeciętne OC z Generali było o 40 procent droższe od polisy sprzedawanej pod marką Benefia. Pół roku później, analogiczna różnica średnich składek wynosiła już 106 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe drogi: „Zakopianka” ruszyła!

W sobotę przed południem do ruchu włączony został nowy, przeszło 6-kilometrowy fragment zakopianki. Odcinek ...

Przyszłość to hybrydy napędzane wodorem i prądem

Co raz więcej firm stawia na nowy rodzaj hybrydy - połączenie napędu wodorowego z ...

Bezpieczniejsze drogi uratowałyby życie 1000 Polaków

W 2019 r. ponownie wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadków komunikacyjnych w Polsce. To poważny ...

Najczęściej kupowany elektryczny SUV w Polsce

Jaguar I-PACE w 2019 roku był najczęściej wybieranym w Polsce SUV-em z napędem elektrycznym, ...

Problemy finansowe Astona Martina. James Bond nie pomoże

W pierwszej połowie roku Aston Martin sprzedał więcej samochodów, ale mimo to firma przyniosła ...

Z linii produkcyjnej zakładów Fiat Chrysler Automobiles w Tychach 10 maja 2018 roku zjechał 2-milionowy samochód z rodziny Fiata 500

Tychy czekają na następcę Marchionne

W tych dniach miały być ujawnione informacje o podziale modeli w fabrykach Fiat Chryser ...