W 2019 roku Ducati rozpoczęło produkcję elektrycznych rowerów. Teraz Włosi poszerzają swoją ofertę o rowerów elektrycznych w górę i w dół.

Producent motocykli Ducati rozszerzył swoją ofertę rowerów elektrycznych o trzy nowe serie modeli, które mogą być wykorzystywane w sporcie, rekreacji i na co dzień. Scrambler to nazwa roweru trekkingowego przeznaczonego do codziennego użytku, który łączy silnik Shimano E7000 z akumulatorem 504 Wh, który jest częściowo zintegrowany z ramą. Dzięki oponom balonowym Pirelli i amortyzowanemu widelcowi firmy Suntour, Ducati Scrambler powinien bez problemu poradzić sobie z drogami szutrowymi i kostką brukową. Wysoki poziom codziennego użytkowania mają zapewnić błotniki, bagażnik, stopki boczne oraz system oświetlenia LED. Wyposażenie modelu, który kosztuje około 3700 euro, obejmuje również 11-biegowe przerzutki i hydrauliczne hamulce tarczowe firmy Sram.

CZYTAJ TAKŻE: Wywiad | Tomasz Przygucki, prezes TrybEco: Postrzeganie roweru elektrycznego się zmieniło

Ducati Scrambler.

Drugą nowością jest elektryczny rower górski o nazwie Ducati MIG-S z silnikiem Shimano E8000 (70 Nm) i akumulatorem 630 Wh. Jego cena wynosi około 4900 euro, a rower waży 23 kilogramy. Oferuje 15 cm skoku zawieszenia z przodu i 14 cm z tyłu, a także przerzutkę 1×12 i hydrauliczne hamulce tarczowe firmy Sram.

Ducati MIG-S,

Włosi wycenili na około 7000 euro swój nowy model Fully TK01-RR, który ma inspirować przede wszystkim sportowych i wymagających rowerzystów górskich. Podobnie jak w poprzednim oposarzenie pochodzi of firmy Shimano. Akumulator ma pojemność 630 Wh, jest też 12-biegowa przerzutka i hydrauliczne hamulce tarczowe. Pneumatyczne zawieszenie pochodzi od firmy Ohlins – skok 18 cm z przodu i 17 cm z tyłu. Specjalne cechy TK01-RR to kierownic wykonana z włókna węglowego.

CZYTAJ TAKŻE: Poradnik: Jak wybrać rower elektryczny

Fully TK01-RR.

CZYTAJ TAKŻE:

Mogą Ci się również spodobać

Hulajnogi i auta będą jak Netflix. W abonamencie

Operatorzy współdzielonych pojazdów wprowadzają nowy, tzw. subskrypcyjny model wynajmu. Za stałą miesięczną opłatę już ...

Wielka zmiana w polskiej Toyocie

Od 1 stycznia 2020 roku prezesem Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) zostanie Dariusz Mikołajczak. ...

Koncepcyjny elektryczny Maruti Suzuki E-Survivor pokazany podczas Auto Expo 2018 w Noidzie w Indiach w lutym 2018 r.

Suzuki rusza z testami aut elektrycznych w Indiach

Suzuki Motor zacznie w październiku testować w Indiach prototypy elektrycznych aut - ogłosił tej ...

Auta na prąd przyspieszają, a rząd zdejmuje ręce z kierownicy

W kwestii rozwoju elektromobilności administracja zrobiła już wszystko, co mogła. Teraz czas, by pałeczkę ...

ITD będzie mogła odebrać prawo jazdy

Odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym obowiązuje już ...

BMW napędzane wodorem potwierdzone

BMW zapowiedziało, że w 2022 roku pojawi się wersja X5 zasilana paliwem wodorowym. Tym ...