Vincent Cobee został nowym prezesem marki Citroen i zastąpił na tym stanowisko Lindę Jackson, która — jak poinformowano w komunikacie — otrzymała „strategiczne” stanowisko w Grupie PSA.

Zmieni się również kierownictwo luksusowej marki PSA — DS . Prezesem nie będzie już Yves Bonnefont i zastąpi go Beatrice Foucher. To znaczy, że prezes Grupy PSA coraz głębiej wykorzystuje kadrę kierowniczą Aliansu Renault Nissan Mitsubishi, bo obydwoje i Cobee i Foucher przychodzą właśnie stamtąd. Sam Carlos Tavares był kiedyś prezesem Renault i odszedł stamtąd mając świadomość, że w sytuacji kiedy Carlos Ghosn będzie budował swoją pozycję jeszcze przez wiele lat, nie ma już dla niego tam żadnej ścieżki awansu.

Vincent Cobee.

Linda Jackson, która kierowała Citroenem od 2014 roku i odpowiadała również za segment niskoemisyjny w całym PSA, będzie teraz odpowiadała za dział zajmujący się rozróżnianiem marek i ich pozycjonowaniem, co zwłaszcza po fuzji Fiat Chrysler Automobiles będzie dużym wyzwaniem. Jak dotychczas miała w tym sukcesy, ponieważ mocno wyodrębniła w grupie markę Citroena. Jej szefem, podobnie jak jest to w przypadku prezesa Peugeota Jeana Philippe Imparato, prezesa Opla Michaela Lohschellera, Vincenta Cobee i Beatrice Foucher będzie Carlos Tavares.

CZYTAJ TAKŻE: Ceny | Citroen C5 Aircross: Najtańszy z koncernu

Vincent Cobee, jest Francuzem i odszedł z Mitsubishi w kwietniu 2019 w czasie aliansowych czystek po Carlosie Ghosnie. Wcześniej pracował w Nissanie , a z sojuszem był związany przez 17 lat. Z kolei Beatrice Foucher związana była z Renaultem-Nissanem od 2014 roku i odpowiadała za zarządzanie zasobami ludzkimi. Do PSA przyszła w kwietniu 2019 na takie samo stanowisko.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Skoda ujawniła nazwę swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a

Pierwszy w pełni elektryczny SUV producenta, którego światowa premiera odbędzie się w tym roku, ...

Bruksela ukarze za zmowę BMW, Daimlera i Volkswagena

W piątek Komisja Europejska oskarżyła 5 kwietnia najważniejsze niemieckie koncerny motoryzacyjne o zmowę, mającą ...

Mercedes CLA Coupe: Dla młodych i wiernych

CLA jest w ofercie Mercedesa od 2013 roku. Teraz została przedstawiona druga generacja, która ...

Rekord na polskim rynku autobusów

We wrześniu zakupy przewoźników wzrosły przeszło dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Rośnie udział ...

Ile traci na wartości używane auto elektryczne?

Nabywcy samochodów elektrycznych nie muszą martwić się o wartość rezydualną swoich pojazdów. Obecnie używane ...

Oto Olli – bus z drukarki 3D, który sam jeździ

Wystarczy 10 godzin, aby wydrukować sobie auto. Tak wykonana karoseria przetrwa nawet zderzenie ze ...