fot.PSA

Już od przyszłego roku Peugeot Expert, Citroën Jumpy, Opel Vivaro i Vauxhall Vivaro będą dostępne z napędem w pełni elektrycznym. Do 2021 r. wersje akumulatorowe zyskają wszystkie lekkie samochody dostawcze, także w wersjach osobowych, oferowane przez te marki.

– Grupa PSA realizuje program elektryfikacji swoich samochodów dostawczych. Bez uszczerbku dla poziomu funkcjonalności pomogą nam one umocnić naszą pozycję lidera w tym segmencie w Europie. W 2021 r. cała gama LCV wraz z ich osobowymi odpowiednikami zostanie zelektryfikowana – zapowiedział właśnie Xavier Peugeot, wiceprezes Groupe PSA ds. lekkich pojazdów użytkowych. Począwszy od 2019 r. wszystkie nowe modele wprowadzane przez marki z Grupy PSA są oferowane albo jako samochody w pełni elektryczne, albo hybrydy plug‑in. Celem grupy jest elektryfikacja całej gamy samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych do 2025 r.

CZYTAJ TAKŻE: Volvo zapłaci za twoją jazdę na prąd

Nowa generacja kompaktowych vanów wykorzystuje platformę EMP2, przystosowaną do różnego rodzaju napędów, w tym elektrycznego. Przed zeroemisyjnymi dostawczakami w salonach pojawią się jednak inne modele wykorzystujące tę platformę, czyli nowy Peugeot e208 i Opel Corsa-e. Oba mają trafić do klientów wiosną przyszłego roku.

Peugeot e208 / fot. moto.rp.pl Wojciech Romański
Peugeot e208 / fot. moto.rp.pl Wojciech Romański
Opel Corsa-e / fot. moto.rp.pl/Wojciech Romański

Grupa PSA jest liderem segmentu LCV w Europie, w I połowie 2019 r. miała blisko 24,7 proc. tego rynku. Nowa oferta e-minivanów i lekkich samochodów dostawczych ma pomóc markom grupy powalczyć o zwiększenie udziałów rynkowych w obu segmentach. Elektryczne wersje kompaktowych vanów czterech marek będą montowane w zakładach w Hordain w północnej Francji, zaś zespoły napędowe z zakładów w Tremery na wschodzie kraju. Wersje elektryczne będą oferowane w dwóch wariantach różniących się zasięgiem. Akumulator o pojemności 50 kWh ma pozwolić na przejechanie ok. 200 km, zaś większy, 75 kWh, do 300 km.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Volkswagen: Ofensywa SUV-ów i elektromobilności w Chinach

W 2020 roku Volkswagen rozpoczyna ofensywę SUV-ów w Chinach, największym rynku dla firmy z ...

Dwie nowe wersje Toyoty C-HR

Toyota wprowadzi do sprzedaży nowe wersje crossovera C-HR o nazwie GR Sport oraz Executive. ...

Motocykl z Polski za równy milion dolarów

Polski producent motocykli custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany ...

Prąd do elektryka droższy niż tankowanie samochodu spalinowego

Europejski operator ultraszybkich ładowarek ogłosił cennik za pobieraną energię. Cena w Polsce za 1 ...

Afera szpiegowska w Volvo

Obywatel Szwecji, technologiczny konsultant zatrudniony w Volvo Cars Russia został oskarżony o szpiegowanie na ...

Cupra Formentor: Po raz pierwszy

Formentor ma być drugim modelem Cupry. Po Atece to pierwszy własny model submarki Seata. ...