Tesla walczy z kosztami. Amerykański producent samochodów elektrycznych przechodzi całkowicie na sprzedaż internetową.

Elon Musk jak zwykle poinformował o swoich planach na Twitterze. Szef Tesli ogłosił, że Tesla Model 3 jest dostępny tylko online. Jest to niezbędne, żeby auta stały się tańsze, a firma mogła utrzymać konkurencyjność. Po raz kolejny Musk wspominał, że na rynku amerykańskim pojawi się w końcu oczekiwany, podstawowy model kosztujący 35 tys. dolarów (około 132 tys. zł).

Salon Tesli w Barcelonie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i ile salonów firmy zostanie zamkniętych. Tesla ma o tym zdecydować w nadchodzących tygodniach. Na pewno rozstrzygnie o tym liczba osób odwiedzających konkretne miejsce, jak i dane, ile osób wykonało jazdę próbną, a następnie kupiło samochód. Jeżeli saldo będzie dodatnie, lokalizacja pozostanie – jednak wyłącznie jako salon wystawowy z obsługą konsultacyjną, która umożliwia również jazdę próbną. Klient tak czy inaczej dokona zakupu w internecie. W USA nabywcy powinni otrzymać Teslę po zakupie online w ciągu jednego dnia. Jeśli zwrócą auto po tygodniu i z przebiegiem nieprzekraczającym 1000 mil (1 609 kilometrów), mogą liczyć na zwrot pełnej cena zakupu.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla wkracza do Polski. Będzie autoryzowany serwis

Dla przykładu obecnie w Niemczech działają 22 salony Tesli. Niektóre z nich zostały otwarte w 2018 roku. Zamykając firmowe punkty Musk ma nadzieję obniżyć koszty o około sześć procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

prezes Peugeota Jean-Philippe Imparato

Jean-Philippe Imparato, prezes Peugeota: O Oplu myślę codziennie

W krajach, gdzie wizerunek marek niemieckich jest silniejszy, nie będę się z nikim boksował ...

Samochód niepodległości

Samochód Józefa Piłsudzkiego może się kojarzyć z pieczołowicie odrestaurowanym, pancernym Cadillakiem 355D. Ale jeśli ...

Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland: Idziemy pod prąd

My wciąż bardzo mocno wierzymy w silniki spalinowe, nie stawiamy krzyżyka na dieslu. Zgodnie ...

Branża oponiarska w Polsce planuje inwestycje

Globalne koncerny działające w Polsce przygotowują się do zwiększenia produkcji i wprowadzenia na rynek nowych rodzajów ...

Suzuki Vitara 2019: Pochwała prostoty

Ofensywa modelowa Suzuki trwa w najlepsze. W tym roku ofertę uzupełnił Swift Sport, niedawno ...

Bez kierowcy po parkingu

Volkswagen testuje na lotnisku w Hamburgu samoparkujące samochody. Już za kilka lat ludzkość pozbędzie ...