fot. Polaris

Produkcję kultowych amerykańskich motocykli Indian rozpoczęła fabryka Polaris Poland w Opolu należąca do koncernu Polaris Industries. Ma tu powstawać nawet 10 tys. maszyn rocznie.

Według branżowej firmy analitycznej AutomotiveSuppliers.pl, do końca 2019 r. z zakładu ma wyjechać blisko 3 tys. motocykli Indian Scout oraz Indian Bober. Marka Indian została założona w 1901 roku i jest najstarszą na amerykańskim rynku jednośladów. W 2008 roku została przejęta przez Polaris Industries Inc., który w 2011 roku przeniósł ich produkcję z Nowego Jorku do Spirit Lake w stanie Iowa. Motocykle Indian stają się coraz bardziej popularne w Europie. W 2017 i 2018 roku w rejonie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) nabywców znalazło około 10 tys. maszyn ten marki. Uruchomienie produkcji w Opolu sprawia, że marka może zyskać na znaczeniu w Europie, gdzie obecnie najważniejszymi rynkami są Niemcy i Francja.

fot. Polaris

Fabryka Polaris Poland została uruchomiona we wrześniu 2014 roku. Powstają w niej quady, duże skutery i motocykle terenowe. Zakład stanął na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Był pierwszą europejską fabryką koncernu z Minnesoty. – Budowa zakładów produkcyjnych obsługujących lokalne rynki w różnych częściach świata to element naszego dążenia do osiągnięcia pozycji globalnego lidera – tłumaczył jeszcze przed rozpoczęciem budowy prezes Polaris Industries Scott Wine.

CZYTAJ TAKŻE: Jednoślady 2018: Na rynku zyskują tylko najdroższe motocykle

Nowa inwestycja oznacza dodatkowe miejsca pracy: do pracy na linii produktowej zatrudniono ponad 50 osób. Ponadto plan firmy na 2019 rok zakłada wzrost zatrudniania o kolejnych 30 pracowników. Produkcja motocykli Indiana to również możliwość nawiązania kontaktów z Polarisem dla kolejnych poddostawcami. Według AutomotiveSuppliers.pl, plan budowy lokalnego zaplecza kooperacyjnego będzie oparty na sieci firm, z częścią których nawiązano już współpracę na potrzeby dotychczas wytwarzanych pojazdów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy pozew na VW w Europie

Ok.220 tys. zmotoryzowanych w Holandii, Anglii i Walii zapowiedziało złożenie europejskiego pozwu na Volkswagena ...

Carlos Ghosn może wyjść z aresztu za kaucją

Sąd rejonowy w Tokio zezwolił Carlosowi Ghosnowi na opuszczenie aresztu za kaucją po ponad ...

Tunel pod Warszawą dopiero w przyszłym roku

Będzie kolejne opóźnienie na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Oddanie odcinka z tunelem pod ...

Ruszyła produkcja pierwszego elektrycznego Volvo

W belgijskiej fabryce Volvo Cars ruszyła produkcja w pełni elektrycznego Volvo XC40 Recharge. To ...

Godziny dla seniora tak, ale nie wszędzie

Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd zmieniają podejście do wielu codziennych czynności, jak chociażby zakupy ...

Porsche 911 Cabrio: Niebo nad głową za 70 tysięcy zł

Kiedyś znowu będzie lato, a wtedy będzie można się przesiąść do nowego Porsche 911 ...