10 najbardziej przecenionych modeli samochodów względem marca

Analitycy Carsmile przejrzeli ofertę dilerów w poszukiwaniu aut, które są dziś oferowane na korzystniejszych warunkach niż kilka tygodni temu. Wytypowali 10 modeli, w przypadku których miesięczna rata z tytułu wynajmu długoterminowego jest dziś znacząco niższa niż jeszcze w połowie marca.

Publikacja: 14.05.2023 10:22

10 najbardziej przecenionych modeli samochodów względem marca

Foto: AdobeStock

Są to w większości samochody z rocznika 2022. – Obniżka raty jest zwykle efektem splotu dwóch czynników: rabatu ze strony dilera oraz promocyjnych warunków finansowania ze strony firm typu CFM czy leasingowych danego modelu, co przy obecnym poziomie stóp procentowych w Polsce, jest również ważne, jak rabat udzielony przy zakupie auta. Dlatego poszukując okazyjnej oferty, warto zwracać uwagę na te dwa elementy – wyjaśnia Sylwester Łagowski, szef działu zamówień Carsmile Dodaje, że na rynku widać też swego rodzaju „opóźnioną wyprzedaż rocznika”, ponieważ do sprzedaży trafiło wiele modeli zamówionych w 2022 w czasie problemów z produkcją i dostawą aut do Polski, które dziś szukają nabywców.

Czytaj więcej

Marki samochodowe zaczynają rozwijać własne sieci sprzedaży aut używanych

W zestawieniu opracowanym przez Carsmile znalazły się auta z różnych segmentów cenowych i o różnych typach nadwozia. Uwaga! Zestawienie to ma charakter poglądowy, sytuacja na rynku jest bowiem wciąż bardzo dynamiczna i ceny samochodów mogą ulegać bardzo dużym zmianom. Średnia obniżka raty aut ujętych w zestawieniu wyniosła względem połowy marca 16 proc., a mediana – 18 proc. Na uwagę zasługują przede wszystkim trzy crossovery, w przypadku których miesięczny abonament netto jest nawet o 700 zł tańszy niż jeszcze kilkanaście tygodni temu. Są to: Audi Q5, Jeep Compass, Alfa Romeo Tonale oraz Mini Countryman.

Carsmile

Carsmile

Czytaj więcej

Tego Lamborghini nie znasz. Powstało pięć sztuk. Jedna z nich jest na sprzedaż
Za ile jeździć
Abonament na auto nie jest w modzie. Tylko co dziesiąty bierze go pod uwagę
Za ile jeździć
Polacy coraz więcej wydają na sprowadzone używane auta i ich transport
Za ile jeździć
Naprawa samochodu droższa o prawie 40 procent
Za ile jeździć
Tesla wpada we własne sidła. Nadprodukcja, auta dostępne od ręki, rabaty
Za ile jeździć
Na cofniętym przebiegu licznika możesz stracić nawet 30 tys. zł