Na oficjalnej stronie miasta Krakowa pojawiło się ostrzeżenie, by nie skanować kodów QR umieszczonych na parkomatach. To nielegalne działanie, którym zajęła się już policja. Pracownicy Zarządu Dróg Miasta Krakowa usuną naklejki, po zabezpieczeniu śladów przez policję. Do tego czasu prosimy o ich pozostawienie na urządzeniach i zgłoszenie pod numerem: 12 616 71 77 lub 12 616 75 55. Skanując kod QR możemy nie tylko stracić pieniądze przeznaczone na parkowanie. Groźniejszą konsekwencja jest zainfekowanie telefonu, co może grozić wyczyszczeniem konta bankowego. W parkomatach wyposażonych w klawiaturę numeryczną lub panel dotykowy wymagane jest wpisanie prawidłowego numeru rejestracyjnego zaparkowanego samochodu.

Czytaj więcej

Fotoradar rekordzista: zarejestrował w rok 120 tys. wykroczeń za 33 mln zł

Zostawiając samochód w strefie płatnego parkowania w Krakowie należy uiścić opłatę, poprzez:
- zakup biletu w parkomacie przy użyciu monet o nominałach 1 zł, 2 zł i 5 zł (urządzenia nie wydają reszty)
- kartami zbliżeniowymi typu PayPass, PayWave w następujących sektorach: A2, A4, A6, A13, A20, B5, B10, B12, B30, C15 – we wszystkich parkomatach, A3, C7, C8, C9, C16, C21, C22 – w wybranych urządzeniach.
- za pomocą aplikacji na telefonie: skycash, anypark.pl, mobilet, mpay, electronicparking, cityparkapp, flowbird, mka.malopolska.

Osoba posiadająca zagraniczny numer telefonu może uiścić opłatę za postój pojazdu w OPP korzystając z następujących aplikacji:
- mobilet
- electronicparking
- mpay
- cityparkapp
- anypark

Czytaj więcej

Nowy model Ferrari wyprzedany przed premierą. Powstanie tylko 1398 egz.