Małopolska policja kupiła Mercedesa wartego 405 tys. zł. Wygląda na to, że jest to kolejne auto służbowe Michała Ledzionia, Komendanta Wojewódzkiego Małopolskiej Policji. Nie jedyne, bo do jego dyspozycji jest również Skoda Superb. O zakupie nowego auta dowiedzieli się dziennikarze Interii w rozmowie z policjantami z komendy wojewódzkiej w Krakowie, którzy skarżyli się, na fakt znalezienia pieniędzy na tak drogi samochód, a z drugiej strony ich brak na takie rzeczy jak papier do drukarek.

Czytaj więcej

Gafa Radosława Fogla podczas wywiadu: "Prace nad Izera trwają w Górach Izerskich"

Mercedes został zakupiony 1 sierpnia 2022 roku. Jest to model klasy V, zakupiony za kwotę 405 tys. zł. Auto trafiło do komendy 25 listopada. - Ten sześcioosobowy furgon został włączony do Kolumny Transportowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w ramach uzupełnienia stanu po wyłączeniu z niej dwóch osobowych furgonów przekazanych do innych jednostek. Pojazdem dysponuje Wydział Transportu naszej jednostki, podobnie jak całą kolumną transportową. Z pojazdów z kolumny transportowej mogą korzystać w razie potrzeby policjanci z różnych wydziałów, w tym także komendant, na ogólnych zasadach" - napisał rzecznik małopolskiej policji na pytania zadane przez portal Interii.

Jednak wg. wypowiedzi policjantów to pojazd, z którego korzysta wyłącznie szefostwo. I tak w połowie stycznia komendant wojewódzki małopolskiej policji pojechał tym Mercedesem na naradę służbową kadry kierowniczej policji w Szczytnie. Komendant nie pojechał swoją służbową Skodą, bo jak twierdzi rzecznik "...może korzystać nie tylko ze Skody, ale też różnych pojazdów kolumny transportowej, a użycie mercedesa było zgodne z przepisami o użytkowaniu pojazdów służbowych". Kilka dni temu Interia poinformowała, że policjanci z Małopolski mają poważne problemy z setkami radiowozów. Z 1551 samochodów aż 326 z nich nie nadaje się do użytku. Dodatkowo Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie jest zadłużona na kwotę 3 mln zł.

Czytaj więcej

Suzuki S-Cross: Był crossover, a jest SUV