Aktualizacja: 24.11.2024 05:16 Publikacja: 26.10.2022 11:50
Foto: mat. prasowe
"Mercedes-Benz zamierza sprzedać swoje udziały w rosyjskich filiach lokalnemu inwestorowi. Nowy właściciel rosyjskich oddziałów Mercedes-Benz będzie firma Avtodom, która zamierza przyciągnąć nowych partnerów do wspólnych projektów" - taki komunikat pojawił się na kanale Telegram rosyjskiego ministerstwa przemysłu i handlu. W osobnym oświadczeniu Mercedes-Benz potwierdził, że zamierza sprzedać swoje udziały i aktywa znajdujące się na terenie Rosji.
"Wypełnienie zobowiązań wobec klientów w Rosji, jak również zachowanie miejsc pracy dla pracowników rosyjskich oddziałów firmy były priorytetem przy zawieraniu transakcji z Avtodomem" - napisała w oświadczeniu Natalya Koroleva dyrektor generalna Mercedesa w Rosji. Nie podano żadnych szczegółów finansowych zawartej transakcji.
Jose Munoz, Amerykanin hiszpańskiego pochodzenia został dyrektorem generalnym Hyundai Motor.Co. Jest pierwszym cudzoziemcem zajmującym tak wysokie stanowisko nie tylko w samym Hyundaiu, ale i w koreańskiej korporacji.
Wraz z montażem odcinkowego pomiaru prędkości na Północnej Obwodnicy GOP (Obwodnicy Północnej Aglomeracji Śląskiej) w Bytomiu, zmieniła się organizacja ruchu. Niedługo drogowcy wprowadzą kolejne zmiany.
Brytyjska kultowa marka Jaguar zdecydowała zrobić sobie przerwę w sprzedaży aut i czeka na nowy model. Żeby cokolwiek się działo Jaguar właśnie zdecydował się na zmianę swojego logotypu. Od 2013 roku jej właścicielem jest indyjski koncern Tata Motors.
Elon Musk zarabia miliardy dzięki rosnącym akcjom Tesli. Na horyzoncie widać także stanowisko doradcze w nowej administracji Trumpa. Coraz bardziej wartościowa staje się także Tesla.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Po tym jak założyciel firmy Streetscooter sprzedał prawa do elektrycznego samochodu dostawczego niemieckiej poczcie miał nastąpić wielki powrót tej niemieckiej marki. Tak się jednak nie stało, a teraz następuje kolejny nieoczekiwany zwrot akcji. W obliczu bankructwa produkcja ma zostać przeniesiona do Tajlandii.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Jeżeli marki nie zmienią podejścia do zrównoważonego rozwoju dzisiaj to nie wygramy i nie zmniejszymy wpływu na środowisko, a wręcz przeciwnie – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska. Opowiada, co robi telekom aby być neutralnym dla środowiska i zdradza jakie ma efekty.
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.
HSBC - największy pod względem aktywów brytyjski bank, zaprzestał obsługi wszelkich transakcji klientów indywidualnych z Rosji i Białorusi. Tym samym bank zakończył zarabianie na transakcjach kraju-agresora. Rosyjskie firmy nie są tam obsługiwane od połowy minionego roku.
Ośrodek Karta, który powstał w czasach PRL, apeluje o kupowanie swoich wydawnictw. To może pomóc przetrwać tej zasłużonej dla Polski instytucji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas