Robert Lewandowski: Nowy klub, nowy służbowy samochód

W Bayern Monachium Robert Lewandowski związany był z Audi. Teraz, po zmianie klubu będzie musiał przesiąść się do Cupry Formentor, która jest oficjalnym autem zespołu FC Barcelona.

Publikacja: 19.07.2022 09:38

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Foto: AFP

Piłkarze Bayrn Monachium jeżdżą różnymi modelami Audi - przeważnie są to elektryczne e-trony lub modele RS. Robert Lewandowski wybrał e-trona GT. Teraz po zamianie klubu zmieni się również jego auto służbowe. W 2019 roku FC Barcelona zakończyła ponad 10-letnią współpracę z Audi, które zamieniono na lokalną Cuprę. Formentor stał się oficjalnym autem klubu. - Ogłoszenie Cupry Formentora oficjalnym samochodem FC Barcelona wydaje się naturalnym ruchem. To model zaprojektowany i rozwinięty w Barcelonie. Jego produkcja również będzie mieć miejsce w mieście, w którym powstały obie marki – komentował Wayne Griffiths, CEO Cupry.

Czytaj więcej

Extreme E: wyścigi, jakich nikt nie widział

Producenci samochodów bardzo często podpisują umowy z zespołami piłkarskimi. Znamy to chociażby z polskiego podwórka futbolowego. Piłkarze Korony Kielce są związani z importerem Suzuki, który współpracuje z drużuną i zaopatruje w samochody.

Cupra Formentor jest oferowana z silnikami o mocy od 150 do 390 KM. Topowa wersja VZ5 jest modelem limitowanym do 7000 egz. Ma 5 cylindrowy silnik o mocy 390 KM i startuje na polskim rynku z ceną 324 600 zł.

mat. prasowe

mat. prasowe

mat. prasowe

Czytaj więcej

Cupra w natarciu. Kradnie show Seatowi
Tu i Teraz
Mandat za przekroczenie prędkości w Finlandii: 32 km/h za szybko – 121 000 euro kary
Tu i Teraz
Film z kolejnego rozbitego Lamborghini. Tym razem w centrum Warszawy
Tu i Teraz
Powstaną dwie nowe drogi ekspresowe. Skończą się korki na drogach krajowych
Tu i Teraz
Tunele w Polsce bez zasięgu sieci komórkowej. Pod Świną również go zabraknie
Tu i Teraz
Kolejne masowe zwolnienia w motoryzacji. Połowa załogi do zwolnienia