Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o otwarciu kolejnego, tym razem 4-kilometrowego odcinka autostrady A1. Oznacza to, że budowana droga między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, wydłuży się do 16 kilometrów. Wykonawca przekroczył tym samym półmetek prac związanych z układaniem nawierzchni na wschodniej nitce drogi.

CZYTAJ TAKŻE: Autostrada A2 coraz bliżej granicy z Białorusią

Kolejny 2 km odcinek drogi w kierunku południowym na zostać przekazany jeszcze w lipcu. Ostatni (7 km) w sierpniu. Jeżeli nie dojdzie do żadnych opóźnień to do końca wakacji będzie można przemieszczać się autostradą A1 z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska w trybie 1+1 – podaje Mirbud, generalny wykonawca. Dopiero od połowy października będzie można jechać w obu kierunkach po dwu pasach ruchu.

""

fot. GDDKiA

moto.rp.pl

Jeżeli plan zostanie zrealizowany, to po 45 latach drogi szybkiego ruchu (zbudowanej w latach 1972-1976) zwanej popularnie „Gierkówką”, pozostanie tylko wspomnienie. Na pozostałych odcinkach budowanej trasy A1, na terenie województwa łódzkiego (łącznie 64 km), kierowcy korzystają już z betonowej nawierzchni. Długość drożnego odcinka przekracza 51 kilometrów. Od najbliższego piątku będzie to już 55 km. Prace budowlane trwają nadal na 17 kilometrach autostrady A1 w województwie śląskim, między Częstochową a granicą woj. łódzkiego. Po ich zakończeniu, cała A1 będzie w pełni przejezdna.

CZYTAJ TAKŻE: Bez bramek na autostradach od 1 grudnia