Palo Alto/USA | Elektryczny pickup Tesli nosi nazwę Cybertruck. Auto o niecodziennych kształtach przypominające bardziej model rodem z filmów apokalipsy niż samochód przeznaczony do seryjnej produkcji. Według Elona Muska projekt nawiązuje do legendarnego Lotusa Esprit S1 z 1976 roku, tego z Jamesa Bonda „Szpieg, który mnie kochał”. Zresztą szef Tesli kupił oryginalny samochód filmowy w 2013 roku za milion dolarów.

CZYTAJ TAKŻE: Ile kosztuje Tesla Model 3 w USA, a ile w Polsce?

""

Tesla Cybertruck

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Skąd wzięła się ta niespodziewana informacja o terminie produkcji Cybertrucka? Winna chyba jest prezentacja Forda F-150 Lightning. To elektryczna wersja bestsellerowego pickupa i zarazem najlepiej sprzedającego się samochodu w Stanach Zjednoczonych. Jednak Ford zapewne tylko dolał oliwy do ognia, bo nieco wcześniej rozpoczęcie seryjnej produkcji elektrycznego pickupa zapowiedział Rivian. Model R1T ma pojawić się już w czerwcu 2021 r. Tak więc Tesla nie tylko nie będzie pierwsza na rynku, ale również mimo licznych zapytań nikt do tej pory nie wiedział kiedy faktycznie auto może pojawić się w sprzedaży. Pewnie dlatego teraz Tesla wysłała do niektórych klientów, którzy zgłosili chęć zakupu auta wiadomość e-mail.

""

Ford F150 Lightning

moto.rp.pl

""

Rivian R1T

moto.rp.pl

W rozesłanych mailach Tesla ogłosiła rozpoczęcie produkcji Cybertruck do końca 2021 roku. W okresie oczekiwania producent samochodów elektrycznych zaprasza przyszłych klientów do wypróbowania Modelu 3 lub Modelu Y. Zaskakujące jest, że nie wszyscy, którzy zarezerwowali Cybertrucka i wpłacili przedpłatę w wysokości 100 dolarów otrzymali taką wiadomość od Tesli. Jak dotąd nie ma oficjalnego stanowiska marki, ani żadnej pewności, czy Tesla rzeczywiście jest w stanie dotrzymać tego terminu. Cybertruck produkowany będzie w nowej Gigafactory 5 w Teksasie, w której produkcja innych modeli Tesli (Model 3 i Model Y) ruszyła w lipcu 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Tesla po raz ostatni liderem

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl