GDDKiA wybrała firmy na budowę dwóch odcinków S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejsze oferty na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S6 między Bobrownikami a Leśnicami w pobliżu Lęborka. Za fragment między Bobrownikami a Skórowem odpowiedzialne będzie konsorcjum Aldesa Construcciones, a za Skórowo-Leśnice, firma Intercor.

Publikacja: 04.05.2021 11:47

GDDKiA wybrała firmy na budowę dwóch odcinków S6

Foto: moto.rp.pl

Nie zwalniają prace nad kontynuacją budowy drogi ekspresowej S6. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozstrzygnięciu przetargów dotyczących budowy dwóch kolejnych odcinków. O wykonanie fragmentu od Bobrowników do Skórowa walczyło sześć firm. Dyrekcja wybrała najkorzystniejszą, nadesłaną ofertę. Złożyło ją konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. 13 km odcinek dwujezdniowej drogi S6 z dwoma węzłami (Rzechcino i Skórowo) oraz infrastrukturą towarzyszącą, zbudują za 283,1 miliona złotych.

CZYTAJ TAKŻE: GDDKiA odda do użytku 385 km nowych dróg w 2021 roku

Drugi fragment – Skórowo-Leśnice – przyciągnął ośmiu zainteresowanych. Najkorzystniejszą ofertę nadesłała firma Intercor (344,4 miliona złotych plus gwarancja przedłużenia gwarancji jakości o 5 lat i skrócenie terminu realizacji o 3 miesiące) i to ona została wybrana przez GDDKiA. W tym przypadku zadanie obejmuje projekt i budowę ok. 11 km, dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z węzłem drogowym Leśnice oraz infrastrukturą towarzyszącą. W obu przypadkach, przetargi mogły być zrealizowane dzięki decyzji Rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków z budżetu państwa na budowę tej trasy. Łącznie w przetargach jest pięć odcinków drogi S6 między Słupskiem a Bożympolem Wielkim o łącznej długości ok. 72 km.

""

moto.rp.pl

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że w trzecim kwartale tego roku zostaną wszczęte kolejne przetargi. Będą one dotyczyć odcinków od Koszalina do obwodnicy Słupska, dla których są już sporządzone projekty budowlane. Obecnie w realizacji są trzy fragment drogi ekspresowej S6 o długości około 41-kilometrów (między Bożympolem Wielkim a Gdynią). Natomiast na wstępnym etapie realizacji znajdują się dwa odcinki Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej o długości ponad 32 km. Zgodnie z zapowiedziami Dyrekcji, cała rasa S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim ma być oddana do użytku w 2025 roku.

Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro
Tu i Teraz
Prawie milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku
Tu i Teraz
Niemieccy politycy coraz dobitniej chcą zniesienia zakazu sprzedaży aut spalinowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Narasta spór o przebieg trasy rozbudowy ważnego odcinka autostrady