Nowe stacje ładowania aut elektrycznych na Pomorzu

Energa Obrót poinformowała o otwarciu siedmiu nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Wszystkie są zlokalizowane na Pomorzu.

Publikacja: 15.05.2020 13:15

Nowe stacje ładowania aut elektrycznych na Pomorzu

Foto: moto.rp.pl

Spółka Energa Obrót oddała do użytku kolejne siedem stacji ładowania pojazdów elektrycznych, powiększając swoją sieć do 43 obiektów, oferując łącznie 83 punkty ładowania. Nowe stacje ładowania zlokalizowane są na terenie Trójmiasta, Jastarni, Pucku, Kosakowie i Płocku. Pięć z nich to standardowe stacje AC (ładowanie prądem zmiennym), a dwie (w Gdańsku i Pucku) – szybkiego ładowania DC (ładowanie prądem stałym – tzw. szybkie ładowanie).

CZYTAJ TAKŻE: Tesla uruchomiła pięćsetną stację ładowania w Europie

""

moto.rp.pl

Ich lokalizacje zostały dobrane tak, aby zapewnić jak największe zainteresowanie. Z tego względu są one usytuowane m.in. przy hotelach, centrach handlowych, kompleksach biurowych oraz jednostkach samorządowych. Ładowarki znalazły się w Płocku, Gdańsku, Sopocie, Pucku, Kosakowie, i Jastarni. Spółka ma zamiar nadal rozwijać sieć stacji ładowania. Planuje też pilotażowy montaż sieci ładowania pojazdów na słupkach oświetleniowych należących do spółki.

CZYTAJ TAKŻE: Czy warsztaty i Stacje Kontroli Pojazdów są gotowe na elektryki?

Wprowadzanie nowych stacji ładowania przyczynia się do coraz większej promocji elektromobilności oraz rozwoju infrastruktury niezbędnej do komfortowego użytkowania pojazdów elektrycznych. Ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością umieszczenie ładowarek w słupkach oświetleniowych. Podobne rozwiązanie jest już stosowane na świecie. W Londynie użytkownicy aut elektrycznych mogą je ładować podłączając się do latarni.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Tu i Teraz
Luksusowy samochód elektryczny zapalił się po wypadku w Warszawie
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Tu i Teraz
Dolny Śląsk otrzyma nowy odcinek trasy S3 z dwoma tunelami. Dłuższy ma 2,3 km
Tu i Teraz
Auto Nostalgia, czyli najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych
Tu i Teraz
Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wystartują w Rajdzie Świdnickim
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Tu i Teraz
Wracają protesty rolników. Dzisiaj przejścia graniczne z Ukrainą, 10 maja Warszawa