Red Dot Award 2020: Kia znów najpiękniejsza

XCeed miejski crossover marki Kia – zdobył w konkursie Red Dot tytuł Product Design i został uznany najpiękniejszym autem roku. To oznacza, że wyróżniony został już czwarty model z rodziny Ceed. Nagroda dla XCeeda jest od 2009 roku 25. w tym konkursie dla aut marki Kia. W ubiegłym roku triumfowały Ceed, Ceed kombi i ProCeed.

Publikacja: 31.03.2020 14:52

Red Dot Award 2020: Kia znów najpiękniejsza

Foto: Kia X-Ceed

Karim Habib, szef globalnego Kia Design Center, nie ukrywa swojego zadowolenia: — Dążymy do tego, aby coraz bardziej fascynowały nabywców. Kia XCeed świetnie wpisuje się w tę wizję. Jestem bardzo dumny, że wysiłki naszych stylistów doceniają klienci na całym świecie — powiedział Habib. — Uczestniczymy w tej rywalizacji od kilku lat i trzeba przyznać, że dobrze nam idzie. Zdobyliśmy chyba już pięciokrotnie najbardziej prestiżowy tytuł „Best of Best”. Dla nas, projektantów, jest to wielkie wsparcie. Pokazuje menedżerom marki, że mieliśmy rację podejmując konkretne decyzje — mówił w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Gregory Gauilleme, szef europejskich projektantów Kia, którzy stworzyli XCeeda. A na pytanie, czy takie nagrody przekonują zarząd, że warto słuchać projektantów już nie był takim optymistą i odpowiedział: — Mamy świadomość, że każde auto, które zostało skierowane do produkcji, trafiło na taśmy nie dlatego, że jest piękne, tylko dlatego, że jest pod każdym względem najlepsze, uwzględniając możliwości marki. Zawsze jednak ostatnie słowo należy do prezesa. Ostateczny wygląd to wypadkowa procesu eliminacji dziesiątków pomysłów. Niestety — mówił Gregory Gauilleme.

""

Kia XCeed.

moto.rp.pl

W przypadku XCeeda to kolejna nagroda. Wcześniej zdobył wyróżnienia w konkursie iF Award. W 2019 roku XCeed otrzymał również „Złotą Kierownicę” w Niemczech i zdobył tytuł w kategorii „Urban Car” w konkursie Women’s World Car of the Year. W Polsce w plebiscycie Auto Lider 2020 XCeed zdobył tytuł „Samochód Kompaktowy Roku” natomiast w konkursie The Best of Moto został „Najbardziej praktycznym modelem roku”. XCeed zwyciężył także w polskiej edycji Car of The Year 2020.

""

moto.rp.pl

Jak informuje Kia ten model został zaprojektowany jako alternatywa dla klasycznych kompaktowych SUV-ów. Nawet w terminologii tej marki nazywany jest CUV (Crossover Utility Vehicle). W porównaniu z SUVami ma oferować bardziej dynamiczne wrażenia z jazdy oraz gwarantować większą precyzję prowadzenia i wyższy komfort podróżowania.

""

moto.rp.pl

Samochód jest sprzedawany wyłącznie w Europie i został zaprojektowany w europejskim studiu projektowym Kia Motors we Frankfurcie nad Menem, właśnie pod kierownictwem Gregorego Gauilleme. Auto trafiło do sprzedaży w drugiej połowie 2019 roku znalazło już ponad 20.000 nabywców. Nowa wersja ze zelektryfikowanym zespołem napędowym – XCeed Plug-in Hybrid – zadebiutowała w pierwszym kwartale 2020 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Red Dot Award: Auta z czerwoną kropką

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Nagrody Red Dot są przyznawane w trzech kategoriach (Product Design, Brands & Communication oraz Design Concept). W skład jury wchodzi 40 niezależnych stylistów, profesorów akademii sztuk pięknych i dziennikarzy z całego świata, którzy co roku oceniają najlepsze nowe produkty z różnych branż. Zgłoszenia są oceniane pod względem innowacyjności, funkcjonalności i ekologii. W 2020 r. do udziału w konkursie zgłoszono ponad 6.500 produktów z 60 krajów świata. Inicjatorem konkursu Red Dot jest Centrum Designu Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. Pierwsza edycja odbyła się w 1955 roku. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej prestiżowych na świecie konkursów dla projektantów.

Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro