Suzuki Top Team: Jeszcze większe wsparcie dla wybranych zawodników PZB

Współpraca japońskiej marki i Polskiego Związku Bokserskiego wkracza w kolejny etap. Podczas uroczystości, która odbyła się w salonie firmowym Suzuki Motor Poland zawodnicy wchodzący w skład Suzuki Top Team odebrali kluczyki do samochodów i czeki ze wsparciem finansowym.

Publikacja: 06.12.2019 10:04

Suzuki Top Team: Jeszcze większe wsparcie dla wybranych zawodników PZB

Foto: moto.rp.pl

Żadna inna marka samochodowa nie angażuje się tak bardzo w rozwój polskiego sportu jak Suzuki Motor Poland. Teraz współpraca z Polskim Związkiem Bokserskim została rozszerzona. Importer japońskich samochodów, motocykli i silników zaburtowych będzie jeszcze mocniej wspierał przedstawicieli pięściarskiej reprezentacji Polski. Sponsor zdecydował się powołać Suzuki Top Team – grupę wyróżniających się, indywidualnych sportowców, którzy zostaną objęci wsparciem w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

""

moto.rp.pl

W skład Suzuki Top Team wchodzą:
Sandra Drabik – srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy, srebrna igrzysk europejskich. Ma swoim dorobku osiem medali mistrzostw Polski (2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe),
Aneta Rygielska – srebrny medal mistrzostw Europy w kategorii 64 kg,
Elżbieta Wójcik – brązowa medalistka igrzysk europejskich, czterokrotna mistrzyni Polski, złota medalistka igrzysk olimpijskich młodzieży,
Karolina Koszewska – mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu, mistrzyni Europy w boksie amatorskim (2005), zawodowa mistrzyni świata (2007-2008), złota medalistka igrzysk europejskich (2019),
Mateusz Polski – brązowy medal igrzysk europejskich, brązowy medal mistrzostw Europy, sześć medali seniorskich mistrzostw Polski, czterokrotnie był mistrzem i raz wicemistrzem Polski młodzieżowców,
Bartosz Gołębiewski – uczestnik mistrzostw Europy, reprezentant Polski,
Daniel Adamiec – mistrz Polski, uczestnik mistrzostw Europy,
Mateusz Goiński – uczestnik międzynarodowych mistrzostw, reprezentant Polski,
Adam Kulik – reprezentant Polski.

""

moto.rp.pl

Sportowcy wchodzący w skład wyselekcjonowanej grupy Suzuki Top Team otrzymali od Suzuki Motor Poland kluczyki do modeli Vitara, które będą się wyróżniać na drodze specjalnym oklejeniem z wizerunkami zawodników. Oprócz tego sponsor wraz z Polskim Związkiem Bokserskim przekazał indywidualne czeki na comiesięczne stypendium w wysokości 3500 PLN. Suzuki Motor Poland liczy, że takie wsparcie pomoże naszym pięściarkom i pięściarzom w rozwoju nie tylko ich umiejętności, ale też ułatwi przygotowania podczas wymagających kwalifikacji, co w efekcie przełoży się na sukcesy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

""

moto.rp.pl

Konsekwentnie realizujemy strategię Suzuki Way of Life, która polega na angażowaniu się marki w sport i wspieraniu profesjonalnych kadr sportowców. Chcielibyśmy, aby nasza aktywność w tym zakresie przełożyła się na rozwój dyscypliny i sukcesy reprezentacji Polski. Liczymy, że kwalifikacje, które odbędą się na początku 2020 roku, otworzą naszym zawodnikom drogę do Tokio i nowych medali, co spowoduje popularyzację dyscypliny, w której Polska odnosiła wiele sukcesów w przeszłości. Poprzez nasze działania chcemy dostarczać pozytywnych emocji sympatykom sportu i podnosić świadomość marki Suzuki. – mówi Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland.

""

Piotr Dulnik, Prezes Suzuki Motor Poland.

moto.rp.pl

Suzuki wspiera Polski Związek Bokserski już od 2017 roku. Początkowo współpraca opierała się na wsparciu przy pojedynczych turniejach, takich jak Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma, Memoriał Leszka Drogosza oraz zaangażowaniem w organizację meczów w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.

""

moto.rp.pl

Coraz większe zainteresowanie kibiców wydarzeniami organizowanymi przez Polski Związek Bokserski, a tym samym wzrost rozpoznawalności marki Suzuki zadecydowały nie tylko o przedłużeniu współpracy, ale także o znacznym poszerzeniu zakresu wzajemnych świadczeń w lipcu 2019 roku. Suzuki jest sponsorem strategicznym Polskiego Związku Bokserskiego – logotypy japońskiej marki pojawiają się na strojach sportowych, macie ringowej, ringu, hali meczowej i podczas dekoracji zawodników, a w czasie zawodów są eksponowane samochody Suzuki. Polski Związek Bokserski zyskał dodatkowe świadczenia finansowe pozwalające na rozwój zawodników i całego związku oraz flotę samochodów składającą się z modeli Suzuki Vitara, SX4 S-Cross i Baleno.

""

moto.rp.pl

Zwiększone zaangażowanie sponsora w ramach nowej umowy pozwoliło na organizację profesjonalnego meczu międzypaństwowego w formule Suzuki Boxing Night. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w lipcu pomiędzy reprezentacjami Polski i Bułgarii we wnętrzach prestiżowego hotelu Hilton. Wydarzenie transmitowane na żywo w stacji TVP Sport oglądało ponad 950 tys. widzów.

""

moto.rp.pl

– Dzięki większemu wsparciu od Suzuki Motor Poland i powołaniu Suzuki Top Team nasi kadrowicze zyskują stabilne i profesjonalne warunki do treningów. Dodatkowe środki finansowe umożliwią także organizację kolejnych meczów bokserskich na światowym poziomie. W najbliższych miesiącach nasi zawodnicy będą ciężko pracować nad formą i uczestniczyć w kolejnych etapach kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. – powiedział Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

""

Grzegorz Nowaczek, Prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

moto.rp.pl

W najbliższym czasie Polski Związek Bokserski organizuje zgrupowanie sportowe w Wałczu, które zakończy się meczem międzypaństwowym pomiędzy reprezentacją Polski i Rosji w Gliwicach. W następnych miesiącach zawodnicy Suzuki Top Team będą uczestniczyć w zgrupowaniu na Ukrainie, które zakończy się startem w turnieju międzynarodowym w Bułgarii. Pierwszy, europejski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się w marcu w Londynie, natomiast w połowie maja w Paryżu odbędzie się turniej światowy.

CZYTAJ TAKŻE: Suzuki Swift 1.2 Hybrid: Smak landrynek

Marka Suzuki ma wpisany sport w swoje DNA. Sponsoruje polski boks olimpijski, reprezentację oraz ligę koszykówki, reprezentację szczypiornistów oraz PGNiG Superligę, a także grającą w Lotto Ekstraklasie Koronę Kielce.

Tu i Teraz
Szef designu Rolls-Royce’a zamordowany w swoim domu w Bawarii
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Tu i Teraz
Włochy chcą zaoferować chińskim firmom wygaszone marki aut należące do Stellantisa
Tu i Teraz
BMW wzywa do warsztatów ponad 460 000 używanych aut. Chodzi o poduszki powietrzne
Tu i Teraz
Elektryczny hipersamochód Lotusa rozbija się w Goodwood po przejeździe 100 m
Tu i Teraz
Legendarny tor wyścigowy wystawiony na sprzedaż. Przez 62 lata był w posiadaniu rodziny