""

moto.rp.pl

Toyota i należąca do Toyota Group firma technologiczna Denso przeznaczą na ten cel 667 milionów dolarów, zaś SVF dorzuci kolejne 333 miliony dolarów. Tym samym nowy oddział Uber ATG będzie miał wartość 7,25 miliarda dolarów. Transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2019 roku.

""

Toyota Sienna.

moto.rp.pl

Toyota zainwestowała w firmę Uber 500 milionów dolarów już w sierpniu 2018 roku. Wówczas oba koncerny ogłosiły, że pracują nad pilotażowym programem opracowania samochodów do zautomatyzowanego przewozu osób na bazie Toyoty Sienny, wykorzystując dotychczasowe technologie Ubera oraz system zaawansowanego wsparcia kierowcy Toyota Guardian. Samochody mają zostać wprowadzone do sieci Ubera w 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec z hybrydami? Toyota idzie w elektryczność

Nowy projekt wykorzystuje osiągnięcia dotyczczasowje współpracy Toyoty i Ubera. Pozwoli to obu firmom przygotować się do masowej produkcji pojazdów autonomicznych i wprowadzenia na rynek nowego rodzaju usług. Toyota przeznaczy także dodatkowo do 300 milionów dolarów w ciągu 3 lat na pokrycie kosztów tych zadań.