Stowarzyszenie Ukrawtonprom opublikowało dane o rynku importowanych samochodów używanych na Ukrainie. Za 9 miesięcy tego roku Ukraińcy kupili 72 tysiące takich maszyn. To o 87 proc. więcej w ujęciu rocznym. Tylko we wrześniu zarejestrowano 10,2 tys. używanych aut z importu. To jest o 1,9 razy więcej aniżeli we wrześniu 2017 r. Obecnie udział samochodów używanych w rynku pierwotnym na Ukrainie wynosi już 60 proc..

ZOBACZ TAKŻE: Wrzesień: krach w salonach

Jakie sprowadzane z zagranicy marki mają największe wzięcie? Na czele jest Volkswagen, przed Renault i Skodą. Popyt na te trzy marki w ciągu roku zwiększył się na Ukrainie o 64 proc.. W piątce najpopularniejszych jest też Ford i Nissan.

ZOBACZ TAKŻE: Astra bierze Mazowsze, Passat – zachodnią część PolskiVolkswagen Passat B6, produkowany od 2005 r.

Ukrawtoprom zauważa, że Ukraina staje się coraz większym rynkiem dla samochodów używanych sprowadzanych z krajów Unii. Popyt na stare auta rośnie tam z roku na rok coraz szybciej. W 2017 r Ukraińcy kupili ich 56,8 tysięcy. Było to 3,3 raza więcej aniżeli w 2016 r. Popularności używanych samochodów sprzyjają niższe normy ekologiczne obowiązujące na Ukrainie, a także niskie dochody społeczeństwa. Większości obywateli nie stać na samochody oferowane przez krajowych dilerów.