VW Beetle: Urodzinowy zlot chrząszczy

„The Beetle Sunshine Tour” to największe w Europie spotkanie sympatyków garbusa, a zwłaszcza New Beetle. W tym roku po raz pierwszy impreza nie odbędzie się pod Lubeką, ale w Wolfsburgu.

Publikacja: 04.09.2018 00:47

VW Beetle: Urodzinowy zlot chrząszczy

Foto: fot. Beetle Sunshine Tour

Jest po temu specjalna okazja – VW New Beetle obchodzi właśnie 20-lecie. Nową odsłonę legendarnego Käfera Volkswagen zaprezentował na North American International Auto Show w Detroit w styczniu 1998 roku. Teraz wszystkie generacje chrząszczy i żuków można będzie spotkać w Autostadt 8 września. Impreza, zorganizowana pod hasłem „Beetle Sunshine Tour to Wolfsburg” rozpocznie się od parady garbusów, która przejedzie przez tereny fabryki Volkswagena.

""

fot. Beetle Sunshine Tour (2016)

Foto: moto.rp.pl

Pierwszy Beetle Sunshine Tour został zorganizowany w 2004 r. koło Lubeki. Stała za nim Gaby Kraft, mieszkanka Travemünde nad Morzem Bałtyckim. – Kupiłem wtedy New Beetle’a, zadałem sobie pytanie: przecież nie mogę być jedyną entuzjastką tego samochodu, muszą być inni, więc spróbujmy zorganizować spotkanie tutaj, na północy Niemiec – opowiada Gaby. Wzięło w nim udział 60 samochodów. Obecnie jest to największy w Europie zlot miłośników VW Beetle, w ubiegłym roku zjechało się ok. 720 aut, a przez imprezę przewinęło się ponad 4 tys. osób.

CZYTAJ TAKŻE: VW Golf GTI TCR: Przekroczyć granice

W tym roku, z racji przeniesienia „Beetle Sunshine Tour” do Wolfsburga, liczbę pojazdów które wezmą udział w jubileuszowym konwoju ograniczono do 200. Wszystkie miejsca zostały zajęte w ciągu niespełna trzech godzin po uruchomieniu internetowych zapisów. W przyszłym roku zlot powróci do Travemünde.

Tu i Teraz
Jest taki sam na całym świecie. Dlaczego znak "Stop" jest ośmiokątem?
Tu i Teraz
Niemiecka motoryzacja pogrąża się w depresji
Tu i Teraz
Czy Tesla musi wymienić komputery w 4 mln aut? Są zbyt słabe dla autonomicznej jazdy
Tu i Teraz
Chiński producent chwali się 60 letnim doświadczeniem w branży moto
Materiał Promocyjny
Obiekt z apartamentami inwestycyjnymi dla tych, którzy szukają solidnych fundamentów
Tu i Teraz
Chińskie koncerny motoryzacyjne nie traktują Europy jak rynku pobocznego