Elon Musk z kłopotami i w słabej kondycji. Duży spadek akcji Tesli

To był zaskakujący wywiad. Elon Musk przyznał, że z jego zdrowiem nie jest najlepiej. Reakcją był spadek akcji o 9 procent. Piątek 17 sierpnia był najgorszym dniem Tesli na giełdzie od ponad dwóch lat.

Publikacja: 19.08.2018 08:49

Elon Musk z kłopotami i w słabej kondycji. Duży spadek akcji Tesli

Foto: moto.rp.pl

W rozmowie z „New York Times” Elon Musk, prezes Tesli przyznał się do uzależnienia od środków nasennych i ogólnej, nie najlepszej kondycji. Ostatni rok określał jako „koszmarny”, „najtrudniejszy i najbardziej bolesny w karierze”. Kilkakrotnie w trakcie wywiadu rozpłakał się. Musk przyznał, że pracuje ciężko nad wieloma projektami, a sama Tesla ma sporo kłopotów. Na rynku nie ma obiecanej ilości Modelu 3, w prasie co chwilę pojawiają się negatywne komentarze, z którymi Musk nie najlepiej sobie radzi, kurs akcji spada, inwestorzy są niezadowoleni z wyników finansowych.

Musk przyznaje w wywiadzie, że: „Zdarzały się momenty, gdy nie wychodziłem z fabryki przez trzy czy cztery dni. Były dni, kiedy nie wychodziłem w ogóle na zewnątrz. Wszystko to kosztem spędzania czasu z moimi dziećmi i z przyjaciółmi”.

""

Musk ma sporo na głowie. Prywatnie i w firmie.

moto.rp.pl

Jednak ostatni problem Musk zgotował sobie sam. Tweet z 7 sierpnia o deklaracji wyjścia z giełdy miał znaczące konsekwencje. Trwa dochodzenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, akcjonariusze złożyli pozwy, a zarząd jest bardzo zaniepokojony całą sprawą. W ostatnich tygodniach dało się wyczuć ciągłe rozżalenie Elona Muska – na dziennikarzy, analityków czy nawet akcjonariuszy, którzy mają być nastawieni wyłącznie na zysk.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla: Produkcja Modelu 3 w namiocie

„New York Timesa” podał, że Tesla szuka drugiego prezesa, żeby odciążyć przepracowanego Muska. Sam Musk stwierdził, że nic o tym nie wie. Miliarder jest największym udziałowcem spółki i obecnie kontroluje 20 procent akcji. Prezes Tesli od tygodni prowadzi rozmowy z państwowym funduszem majątkowym Arabii Saudyjskiej. W ten sposób chce sfinansować wykup akcji, na co potrzebne może być nawet 70 mld dolarów.

Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Niemcy mają problem z mostami i wiaduktami. Na remonty brakuje 10 mld euro
Tu i Teraz
Prawie milion kierowców złapanych przez fotoradary w 2023 roku
Tu i Teraz
Niemieccy politycy coraz dobitniej chcą zniesienia zakazu sprzedaży aut spalinowych
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tu i Teraz
Narasta spór o przebieg trasy rozbudowy ważnego odcinka autostrady