Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Fali krytyki, która spadła na szefa Tesli, Elona Muska, po części jest winien sobie sam. Ale w końcu udało mu się doprowadzić do obiecywanej produkcji 5 tys. sztuk Modelu 3.

Potężny namiot, a w nim… linia produkcyjna. Tak wygląda realizacja planów budowy 5 tysięcy Tesli 3 przez Elona Muska. Żeby sprostać swoim obietnicom szef Tesli musiał wybudować kolejną linię produkcyjną, a ponieważ montaż nowej hali mógł trwać długo, Musk zdecydował się na zaskakujące rozwiązanie. Postawienie namiotu z betonową podłogą trwało tylko dwa tygodnie.

Namiot, który skrywa dodatkową linię montażową Modelu 3.

Granicę produkcji 5 tys. Tesli 3 tygodniowo Musk chciał osiągnąć do końca czerwca. I to się udało. W tym roku z taśm zjechało już 30 tys. sztuk tego modelu, z czego 6 tys. egzemplarzy w czerwcu. To jednak wciąż mniej, niż zostało obiecane klientom. Jak tłumaczył szef Tesli, kolejne opóźnienia miały wynikać z powodu „aktu sabotażu pracownika, który nie dostał awansu”.

Linia produkcyjna Tesli 3.

Woli walki Muskowi odmówić nie można. Żeby osiągnąć cel, zbudował nie tylko namiot, ale i sprowadził maszyny z Niemiec żeby szybko zareagować na wąskie gardło na linii produkcyjnej. Być może te wszystkie działania i pewna zawziętość  sprawiły, że akcjonariusze nieco się uspokoili i kurs Tesli powoli się stabilizuje (dzisiaj – 03 lipca 335,07 dol. względem 291,13 dol. z dnia 05 czerwca).

Tesla ma swoje upiory. Wiecznie nie mogąca nabrać tempa produkcja modelu 3, krytykowane warunki pracy w kalifornijskiej fabryce, śmiertelne ofiary wypadków podczas jazdy Teslami z włączonym autopilotem czy spalone samochody po kolizjach. Wyliczanka jest długa. Musk nawet zaczął się skarżyć, że media zmówiły się przeciwko Tesli.

Tesla Model 3.

Obecnie na Model 3 czeka ok. 400 tys. klientów. Jeśli ktoś zamówił Teslę w kwietniu 2016 roku, poczeka na nią jeszcze około dwóch lat. Kto zrobił to później, dostanie ją za trzy lata. Do sierpnia 2018 roku Tesla ma dostarczyć 63 tys. sztuk Modelu 3.

ZOBACZ TAKŻE: Tesla pozwana na 2 miliardy dolarów

Według instytutu Samar w Polsce jeździ obecnie 300 Tesli. Do końca 2017 roku zarejestrowano 242 egzemplarze, a w tym roku przybyło kolejnych 58 elektrycznych aut. Najbardziej popularny jest Model S (229 egzemplarze), drugi to Model X (69 egzemplarzy). Listę zamykają dwie sztuki Roadstera.

Tesla Model X.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Opóźniona budowa trasy S5 pod Poznaniem

Drogowy krach tuż za zakrętem

Budowa dróg i kolei przestaje się opłacać. Przez wzrost kosztów materiałów i robocizny firmy ...

BMW podało polski cennik nowego elektrycznego SUV-a

BMW dołączyło do elektrycznej ofensywy. Po wprowadzeniu na polski rynek modelu iX3, przyszedł czas ...

Harald Krueger, prezes BMW: Od początku wierzyłem w elektromobilność

Nowe pokolenie naszych klientów większy nacisk kładzie na to, żeby nie tracić łączności z ...

Kierowcy ciężarówek częściej korzystają z ubezpieczenia OC niż kierowcy osobówek

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podsumował 2019 rok. Okazuje się, że najwięcej szkód z OC powodują ...

Apel do premiera o pomoc w ratowaniu polskiego rynku aut

Przedstawiciele polskiej branży motoryzacyjnej zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o pomoc w ratowaniu ...

Masz małe tablice rejestracyjne? Nie przejdziesz przeglądu

Wprowadzenie do obiegu małych tablic rejestracyjnych miało być gestem w stronę osób sprowadzających samochody ...